'Bihter' filminin oyuncusu Helin Kandemir: Babam çekimlerden 11 gün önce vefat etti, işi bırakacağımı sandılar

'Bihter' filminin oyuncusu Helin Kandemir: Babam çekimlerden 11 gün önce vefat etti, işi bırakacağımı sandılar
Yayınlanma:
A+ A-
Bihter filminde Nihal karakterini canlandıran 19 yaşındaki ödüllü oyuncu Helin Kandemir, film hakkında açıklamalarda bulundu. Babasını, film setine çıkmadan 11 gün önce kaybettiğini ancak yine de film için çalışmayı bırakmadığını anlattı.

Artı Gerçek - Emin Alper imzalı Kız Kardeşler filmiyle 2019 yılında, henüz 15 yaşındayken Uluslararası İstanbul Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görülen Helin Kandemir, bu kez Nihal karakterini canlandırdığı, son günlerin en çok tartışılan filmlerinden, Prime Video yapımı 'Bihter' hakkında konuştu.

Gazeteci Birsen Altuntaş'ın sorularını yanıtlayan Kandemir, babasını geçen 27 Şubat'ta, 'Bihter' filminin setine çıkmadan 11 gün önce kaybettiğini belirterek "Bizimkiler bir de ben bırakacağım muhtemelen işi diye düşünmüştü. Hiç öyle bir şey yapmak istemedim, hayata sıkı sıkı tutunmak gerektiğini düşünüyorum. Her ne olursa olsun bazen gerçekten zamanı biteni sakince uğurlamayı öğrenmek gerekiyor” dedi.

'BABAMI KAYBEDİNCE İŞİ BIRAKACAĞIMI DÜŞÜNDÜLER'

"Bihter çalışmaya da çok ihtiyacım oldu bir dönemde buldu. Şu an yaptığım tiyatro oyunu için de geçerli bu… Bu hayat bize ihtiyacım olanları veriyor. O yüzden bir yüz resme baktığımızda şimdi şimdi o dönem sette olmamın bana ne kadar iyi geldiğini fark ediyorum" diyen Kandemir, filmde Osman Sonant’ın oynadığı Adnan bey'in onun yeni bir evlilik yapmasını istemeyen kızı Nihal'e hayat veriyor.

'BABAM VE BENİM DE AYNI ÖYLE BİR BABA KIZ İLİŞKİMİZ VARDI'

Canlandırdığı role ilişkin de konuşan 19 yaşındaki oyuncu, “Benim de aynı öyle bir baba kız ilişkim vardı. Ben babamı çok beğenirdim, varlığını, ruhunu, tavrını, tutumunu… Konuşmaktan da biraz imtina ettiğin bir konu… Beni bir tık hala kilitleyen bir durum… Ama işimi, mesleğimi yaparak açıldığım, iyileştiğim bir hikaye benim için… Şimdi Allah rahmet eylesin, çok mutlu olsun inşallah… Beni görüyordur, izliyordur ki biz bu işi çok konuştuk… O yüzden bu iş benim için başka bir yerde Bihter…” ifadelerini kullandı. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar