Billie Eilish'den ödül töreninde cinsel yöneliminin ifşa edilmesine tepki: 'Neden sadece var olamıyoruz?'

Billie Eilish'den ödül töreninde cinsel yöneliminin ifşa edilmesine tepki: 'Neden sadece var olamıyoruz?'
ABD'li şarkıcı Billie Eilish, Variety dergisine verdiği bir röportajda yer alan ifadelerinin ardından cinsel yöneliminin törende sorulmasına tepki gösterdi. Derginin verdiği Hitmakers ödül töreninde konuşan şarkıcı, "Neden sadece var olamıyoruz?" dedi.

Artı Gerçek - Billie Eilish, ABD merkezli haftalık eğlence ve popüler kültür dergisi Variety'e verdiği röportajda, kadınlara da ilgi duyduğunu ifade etti. Hafta sonu derginin Hitmakers Ödülleri'nde şarkıcıya kameralar önünde cinsel kimliğini açıklamak isteyip istemediğini sordu. Eilish, "İnsanların bilmediğini fark etmemiştim... Uzun zamandır böyle yaşıyorum, sadece daha önce bunun hakkında konuşmadım" dedi.

'ÖNEMLİ KONULAR KONUŞMAK YERİNE CİNSEL KİMLİĞİMİ İFŞA ETTİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER'

Eilish ödül töreninin ardından sosyal medyadan yaptığı açıklamada bu sorudan rahatsız olduğunu belirterek "Ödülüm için teşekkürler Variety ve ayrıca benimle önemli başka bir konuda konuşmak yerine sabah 11'de kırmızı halıda cinsel kimliğimi ifşa ettiğiniz için de teşekkürler" diye yazdı.

'KİMİN NE DÜŞÜNDÜĞÜ UMURUMDA DEĞİL'

BBC'nin haberine göre, şarkıcı cumartesi günkü kırmızı halı sohbeti sırasında neşeli görünse de Instagram paylaşımı o kadar da soğukkanlı değildi.

Popüler isim, "Erkeklerden ve kızlardan hoşlanıyorum, lütfen beni bu konuda yalnız bırakın, kimin ne düşündüğü umurumda değil" sözleriyle sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

'KADINLARDAN GERÇEKTEN ETKİLENİYORUM...ONLARI ÇOK SEVİYORUM'

İlk olarak 13 Kasım'da yayınlanan dergi röportajında Eilish, göz önünde genç bir kadın olmaktan ve diğer kadınlar tarafından gözünün korkutulduğundan bahsediyor.

Variety'ye konuşan 21 yaşındaki oyuncu, "Kızlarla hiçbir zaman çok iyi ilişki kurabildiğimi hissetmedim," diyerek şöyle devam ediyor:

"Onları çok seviyorum. Onları insan olarak seviyorum. Onlardan insan olarak etkileniyorum. Onlardan gerçekten etkileniyorum."

'NEDEN SADECE VAR OLAMIYORUZ'

Hafta sonu düzenlenen kırmızı halı etkinliğinde kendisine cinsel kimliği sorulduğunda şunları söyledi: "İnsanların bilmediğini fark etmemiştim...Makaleyi gördüm ve 'Oh, sanırım bugün açıkladım' dedim. Ama bu benim için heyecan verici... Bilmeleri harika."

Ancak "açılma" kavramına ve insanların cinselliklerini açıklamaları gerektiği fikrine gerçekten inanmadığını da söyleyen genç şarkıcı "Neden sadece var olamıyoruz?" dedi. "Bunu uzun zamandır yapıyorum ve sadece bunun hakkında konuşmadım." ifadelerini kullandı. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar