Bir varoluş mücadelesi hikâyesini anlatan 'Gölgemin Rengi' kısa filmi Ahmet Tulgar’a atfedilecek

Bir varoluş mücadelesi hikâyesini anlatan 'Gölgemin Rengi' kısa filmi Ahmet Tulgar’a atfedilecek
Yayınlanma:
A+ A-
LGBTİ+’ların toplum içerisindeki varoluş mücadelesi, 'Gölgemin Rengi' kısa filmi ile beyaz perdeye taşınıyor. Emre Görgenç, yönetmenliği ve senaristliğini üstlendiği "Gölgemin Rengi" kısa filmini geçtiğimiz yıl vefat eden Ahmet Tulgar’a atfedecek.

Artı Gerçek - Kimi zaman iktidar, kimi zamansa muhalif kesimler tarafından hedef gösterilen ve çoğu zaman hakları gasp edilen, seçim döneminde de bolca iktidarın propaganda malzemesi haline getirdiği LGBTİ+'ların toplum içerisindeki var oluş mücadelesi, 'Gölgemin Rengi' kısa filmi ile beyaz perdeye taşınıyor. Yönetmenliğini ve senaryosunu Emre Görgenç'in üstlendiği film, geçtiğimiz yıl vefat eden yazar ve gazeteci Ahmet Tulgar'a atfediliyor.

Film, çeşitli travmalarla askerlikten evine dönen İsmet’in kendisini var etme yolculuğunda Cahit’le kurduğu duygusal bağ üzerinden, cinsel yönelim eşitliği ve eşit yaşam hakkı konularına dikkat çekmek istiyor. Ekibini ise belirli kaygılar taşıyan bir grup gönüllünün oluşturduğu film, taşradan kente uzanan içsel bir yolculuğu ele alıyor.

EKİP GÖNÜLLÜLERDEN OLUŞUYOR

Film, çeşitli travmalarla askerlikten evine dönen İsmet'in kendisini var etme yolculuğunda Cahit'le kurduğu duygusal bağ üzerinden, cinsel yönelim eşitliği ve eşit yaşam hakkı konularına dikkat çekme gayesi ile yazıldı.

Ekibini ise belirli kaygılar taşıyan bir grup gönüllünün oluşturduğu film, taşradan kente uzanan içsel bir yolculuğu ele alıyor.

GÖRGENÇ: AHMET TULGAR'IN ANISINI BİZE ÖĞRETTİKLERİYLE YAŞATMAK İSTEDİK

Görgenç, “Mevcut düzende birtakım otoriteler tarafından bazı kavramlar kullanılarak birbirinden ayrıştırılan ve hakları bu şekilde gasp edilen insanların bir arada, eşit yaşamı savunabilir biçimde hayatlarını sürdürebileceği bir dünyanın var edilebilmesinde sanatın etkin gücünü nefrete karşı kullanabileceğimize inanıyoruz. Bir dönem birlikte çalıştığımız değerli büyüğümüz Gazeteci Yazar Ahmet Tulgar ağabeyimizin de bunu en iyi şekilde ortaya koyan aydınlarımızdan biri olması sebebi ile filmimizi ona ithaf etmek, anısını bize öğrettikleri ile yaşatmak istedik” açıklamasında bulundu.

Çekimleri Aralık 2023’te tamamlanacak olan “Gölgemin Rengi” Ocak 2024’te seyirci ile buluşacak. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar