Busan Uluslararası Film Festivali’ne giden 'Evrilish' filmi Türkiye’de çekildi

Busan Uluslararası Film Festivali’ne giden 'Evrilish' filmi Türkiye’de çekildi
Yayınlanma:
A+ A-
Çekimlerinin büyük kısmı Türkiye’de gerçekleştirilen ve ortak yapımcılığını Kanguru Yapım’ın üstlendiği Özbek yönetmen Yalkin Tuychiev’in yönettiği ‘Evrilish’ filmi dünyanın en önemli film festivallerinden biri olan Busan Uluslararası Film Festivali’nde.

Artı Gerçek - Ma'suma, Dom dlya rusalok filmleriyle adından söz ettiren 2000 Songs of Farida filmiyle de Oscar'a aday gösterilen ünlü yönetmen Yalkin Tuychiev'in yeni sinema filmi 'Evrilish'in çekimleri Mısır, Özbekistan ve Türkiye’de tamamlanmıştı.

Türkiye’deki ortak yapımcılığını Volkan Ongi üstlendi

Sovyet işgalinden kaçan bir askerin Avrupa yolculuğunu ve başından geçen olayları konu alan Özbekistan Kültür Bakanlığı tarafından desteklenen 'Evrilish' isimli sinema filminin Türkiye'deki ortak yapımcılığını Kanguru Yapım'ın Kurucusu Volkan Ongi üstlendi. ‘Evrilish’ filmi Asya’nın en önemli film festivallerinden olan Güney Kore’nin Busan kentinde düzenlenen Uluslararası Busan Film Festivali’ne katılıyor. İlki 1996 yılında 13-21 Eylül tarihleri arasında düzenlenen ve Güney Kore’deki ilk uluslararası film festivali olan Busan Uluslararası Film Festivali bu yıl 5 Ekim-14 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek.

6345119f470a9b53e8eaccb3.jpg

“Yeni bir projeye başladık”

Böyle projelerin Türkiye'nin sinema ve yapım alanındaki gücünü dünyaya göstermesi adına büyük önem taşıdığını söyleyen Kanguru Yapım'ın Kurucusu Volkan Ongi, “Projelerimizin dünya vitrinine çıkması ve bunları genç yaşta başarabilmek cesaretimizi de azmimizi de artırıyor. Özbek dostlarımızla şu an yeni bir projeye başladık. Bunun da müjdesini buradan vermiş olayım. Şu an için hazırlık aşamalarımızın sonuna yaklaştık. Sete çıkacağımız günü ekibim ve ben heyecanla bekliyoruz. İzleyicilerin merakına değecek bir proje olacak. Tarihteki önemli bir savaşın içinde geçen hikayeyi sinema severlerle buluşturacağız. Şimdilik bu kadar ipucu vermiş olayım. İzleyiciler takipte kalsınlar. Oscarlık bir işin hazırlığıyla bomba gibi geliyoruz” dedi. (Kültür Sanat)

Kaynak:

Öne Çıkanlar