Carl Sagan ve Ann Druyan'ın aşk hikayesi beyazperdeye taşınıyor

Carl Sagan ve Ann Druyan'ın aşk hikayesi beyazperdeye taşınıyor
Yayınlanma:
A+ A-
'Voyagers' ismiyle izleyiciyle buluşacak film, Sagan'ın NASA'nın bir projesinde birlikte çalıştığı film yapımcısı Ann Druyan ile 1977 yılında yaşadıkları romantik ilişkiyi konu alacak. Filmin reji koltuğunda Şilili yönetmen Sebastian Lelio oturacak.

Artı Gerçek - Başrollerini Spider-Man (Örümcek Adam) ve The Social Network (Sosyal Ağ) filmleriyle adından söz ettiren Andrew Garfield ve Normal People dizisiyle tanınan Daisy Edgar-Jones'un paylaştığı; dünyaca ünlü astrobiyolog Carl Sagan ile 'Contact' filminin yapımcısı Ann Druyan arasındaki aşk hikayesini beyaz perdeye taşıyacak romantik dramanın ayrıntıları gelmeye başladı.

Yapım daha önce Emmy adayı 'Under the Banner of Heaven' dizisinde de birlikte rol alan Garfield ve Edgar-Jones’un beraber rol aldığı ikinci proje olacak.

GERÇEK BİR HİKAYEDEN İLHAM ALIYOR

Carl Sagan'ın 1977 yılında dünya dışı yaşam formlarının gelecekte dünya medeniyeti ile tanışmaları öncesinde ön bilgi verecek 'Voyager Altın Plaklar' isimli gramofon kayıtların içeriğini belirleyen komitenin başkanıyken, projede kreatif direktör olarak görev alan Ann Druyan ile arasında yaşanan romantik ilişki filmin merkezinde yer alacak.

Trans bir kadının hikayesini odağına alan 2017 yapımı A Fantastic Woman’ın (Muhteşem Bir Kadın) Oscar ödüllü yönetmeni Sebastián Lelio, filmin reji koltuğuna geçecek. Lelio ayrıca Jessica Goldberg ile birlikte senaryoyu da kaleme alacak.

Lelio ve Goldberg’in senaryoyu geliştirirken doğrudan Druyan ile birlikte çalıştığı ifade ediliyor. Filmin yapımcılığını FilmNation Entertainment adına bizzat Druyan, Lynda Obst ve Ben Browning üstlenecek.

Druyan ve Sagan daha sonra ünlü belgesel Cosmus’u birlikte yazmış ve kült bilimkurgu filmi Contact’ta birlikte görev almışlardı. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar