Cem Yılmaz'a mahkemeden ret: 10 bin dolar ödeyecek

Cem Yılmaz'a mahkemeden ret: 10 bin dolar ödeyecek
Yayınlanma:
A+ A-
Cem Yılmaz'ın, eski eşi Ahu Yağtu'ya ödediği nafakanın azaltılması yönündeki yerel mahkeme kararı istinaf mahkemesinden döndü. Cem Yılmaz, aylık 10 bin dolar nafaka ödemeye devam edecek.

Artık Gerçek - Cem Yılmaz ile eski eşi arasındaki nafaka davası sürüyor. Yerel mahkemenin kararı, istinaf tarafından bozulurken, son sözü Yargıtay söyleyecek.

Ahu Yağtu ile Cem Yılmaz, 20 aylık evliliklerinin ardından 2013 yılında boşandı. Yılmaz bu tarihten itibaren Ahu Yağtu'ya aylık 10 bin dolar nafaka ödemeye başladı. 2022 yılında ise Cem Yılmaz dolar kurundaki artış ve pandemi koşulları nedeniyle nafakanın indirilmesi için eşi Ahu Yağtu'ya dava açtı. Cem Yılmaz 10 bin dolarlık nafakanın 40 bin Türk lirasına indirilmesini istedi. Mahkeme ise Cem Yılmaz'ın talebini kısmen kabul ederek 70 bin Türk lirası nafaka ödemesini kabul etti.

'REKLAMDAN 14 MİLYON LİRA ALDI'

Mahkemenin nafakayı 70 bin Türk lirasına indirmesinden sonra Ahu Yağtu'nun avukatı istinaf mahkemesine başvurdu. Halk TV'de yer alan habere göre, istinaf mahkemesine verilen dilekçede, 'Cem Yılmaz'ın reklamlardan 14 milyon lira ücret aldığı, dizilerinin yayında olduğu, Avrupa'nın bir çok şehrinde stand-up gösterileri yaptığı, Türkiye'deki ve Londra'daki taşınmazlarından döviz cinsinden kira geliri olduğu, mahkemenin Türkiye'deki enflasyon oranlarını dahi baz almadığı' belirtildi. Dilekçede ayrıca, davacının iş insanı olması nedeniyle dövizdeki öngörülemezlik unsurunu kabul etmedikleri vurgulandı.

İstinaf mahkemesi de, başvuru dilekçesinde sunulan nedenleri haklı bularak kararı bozdu. Böylelikle Cem Yılmaz 10 bin dolar nafaka ödemeye devam edecek. Cem Yılmaz'ın 2 hafta içinde itiraz dilekçesi sunarak, kararı Yargıtay temyiz yoluna taşıma hakkı da bulunuyor.

Öne Çıkanlar