David Bowie'nin el yazmaları açık artırmada: 126 bin dolara alıcı bulması bekleniyor

David Bowie'nin el yazmaları açık artırmada: 126 bin dolara alıcı bulması bekleniyor
Dünyaca ünlü İngiliz şarkıcı, söz yazarı ve besteci David Bowie'nin şarkı sözlerinin yer aldığı el yazmaları ölümünden yedi yıl sonra açık artırmaya çıkarılıyor. Bowie'nin koleksiyonuna ait el yazmalarının 126 bin dolara alıcı bulması bekleniyor.

Artı Gerçek - Bowie'nin "Rock 'n' Roll Suicide" ve "Suffragette City" adlı eserlerinin el yazısıyla yazılmış sözleri, açık artırmaya çıkarılıyor. Bu iki şarkı, Bowie'nin 1972 tarihli "The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars" adlı albümünde yer alıyor. Bowie'nin düzeltmelerini, taslaklarını ve notlarını içeren sayfa, yarın Omega Müzayede Evi aracılığıyla satışa sunulacak.

fa5xwtmkx0i-yoi0qvkk7g.webp

OASİS'İN VE JIM MORİSSON'IN ESERLERİ DE AÇIK ARTIRMADA

Ntv'nin aktardığı habere göre, 2016'da 69 yaşında karaciğer kanseri nedeniyle vefat eden müzisyenin müzayedede bulunan hatıra eşyaları da, bir serginin parçası olarak 2013'ten 2018'e kadar dünyanın farklı yerlerinde sergilenmeden önce Londra'daki V&A Müzesi tarafından sergilenmişti.

fotoram-io-2023-11-27t163626-108.jpg
The Doors'un solisti Jim Morrison ve Oasis'ten Noel Gallagher

Müzayedede Bowie'ye ait koleksiyonun yanı sıra, Oasis grubunun şarkı yazarı Noel Gallagher'in, grubun diğer hit şarkılarıyla birlikte “She’s Electric,” “Going Nowhere” ve “Champagne Supernova” şarkılarının sözlerini içeren şarkı sözü kitabı ve 1971'de ölen The Doors grubunun efsanevi solisti Jim Morrison'ın el yazısıyla yazılmış sözleri de açık artırmaya çıkarılacak.

BOWİE'NİN MÜZİK KATALOĞU, DAHA ÖNCE 250 MİLYON DOLARA ALICI BULMUŞTU

David Bowie'nin “Starman” adlı şarkısına ait el yazısı sözler, daha önce 208 bin dolara alıcı bulmuştu.

Geçen yıl Bowie'nin müzik kataloğu, Warner Chappell Music tarafından 250 milyon dolara satın alınmıştı. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar