Deadpool & Wolverine filmi Çin'de sansürlendi

Deadpool & Wolverine filmi Çin'de sansürlendi
'Deadpool & Wolverine'in Çin'deki gösterimi öncesi sansürlendiği öğrenildi. Şiddet sahneleri ve diller arası farkın gerekçe gösterildiği sansürle ilgili bazı kaynaklar, sahnelerdeki kesintinin filmin bütünlüğü bozacak nitelikte olmadığı iddia ettiler.

Artı Gerçek - Marvel evreninin yetişkinlere yönelik en büyük serilerinden biri olarak kabul edilen 'Deadpool & Wolverine', 26 Temmuz'da Kuzey Amerika ülkeleri ile aynı anda Çin'de de gösterime girecek.

Çin'deki gösterimde, "kan ve şiddet içeren bazı sahneler ve diller arası farklılıktan kaynaklanacak sorunlar" nedeniyle filmde "asgari düzeyde kesintiler" olacağı açıklandı.

Bu Çin'de yabancı bir filme uygulanan ilk sansür değil. Ülkede dağıtıma girecek tüm yabancı filmlerin ithalatı için izin alınması, sansürden geçmesi ve yerel makamlar tarafından bir gösterim tarihi verilmesi gerekiyor.

'Deadpool & Wolverine'in ülkedeki Film Bürosu tarafından onaylanan 26 Temmuz'daki Çin gösterimi, Çin'de yerel saatle pazartesi sabahı Marvel'in yerel Weibo (sosyal medya) hesabı aracılığıyla duyuruldu ve daha sonra Disney tarafından onaylandı.

HİKAYENİN BÜTÜNLÜĞÜNE ZARAR VERECEK KESİNTİLER OLMADIĞI İDDİA EDİLDİ

Disney ve Marvel filmdeki sansür hakkında net bir açıklama yapmazken, kesintilerin "asgari düzeyde olduğu ve şiddet, kan ve vahşet ile dilden kaynaklandığı" bildirildi.

Stüdyoya yakın kaynaklar, hikaye anlatımının bütünlüğünü etkileyecek hiçbir kesinti yapılmadığını ve filmin Deadpool ruhuna sadık kaldığını iddia ettiler. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar