Dehşetin Yüzü 2, ABD gişesinin zirvesine yerleşti: 33 milyon dolar hasılat elde etti

Dehşetin Yüzü 2, ABD gişesinin zirvesine yerleşti: 33 milyon dolar hasılat elde etti
Yayınlanma:
A+ A-
Dehşetin Yüzü (The Nun) serisinin ikinci filmi, 8-10 Eylül haftasında ABD'de gişenin zirvesine yerleşti. 33 milyon dolar gişe hasılatı elde eden filmin yönetmenliğini Michael Chaves üstlendi.

Artı Gerçek - James Wan imzalı The Conjuring (Korku seasnı) evreninin yeni uzantı (spin-off ) filmi Dehşetin Yüzü 2, ABD gişesinde 33 milyon dolarlık açılış hasılatı ile 8-10 Eylül haftasında zirveye oturdu.

Michael Chaves'in yönetmen koltuğunda oturduğu korku türündeki filmi, Denzel Washington'ın başrolde olduğu Adalet 3: Son 12 milyon dolar ile takip etti.

Filmin senaryosunu Ian B. Goldberg, Richard Naing kaleme aldı.

Filmin konusu şöyle:

İlk filmde Romanya'da bir manastırda bir rahibenin gerçekleştirdiği intihar vakasını araştırmak üzere Vatikan’an giden ve Valak adlı bir şeytan tarafından hedef alınan rahibe Irene, olaylardan 4 yıl sonra yaşadığı travmayı atlatmaya çalışır. Bu sırada garip olaylar ve açıklanamayan ölümlerle ilgili söylentiler yayılmaya başlar ve kısa süre sonra Irene, iblisle ilk karşılaştığı manastıra geri çağrılır. Tuhaf olayları araştırmaya başlayan Rahibe Irene, Valak'ın geri döndüğünü ve her zamankinden daha güçlü olduğunu keşfeder. Rahibe Irene korkularının üstüne gidip, iblisle yüzleşmelidir.

(KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar