Depremde akrabaları vefat eden Karsu, Hatay'ı ziyaret etti: İşte depremin yarattığı tahribat

Depremde akrabaları vefat eden Karsu, Hatay'ı ziyaret etti: İşte depremin yarattığı tahribat
Yayınlanma:
A+ A-
Sanatçı Karsu, Maraş merkezli depremlerden aylar sonra akrabalarının vefat ettiği Hatay'ı ziyarete gitti. Depremin yarattığı tahribatı sosyal medyadan anlatan Karsu, "Şu an durduğum yer deprem sonrası değişti, zeytin ağaçları metrelerce ayrıldı" dedi.

Artı Gerçek - Hataylı bir ailenin Holanda'ya göç eden çocuklarından biri olan sanatçı Karsu, Maraş merkezli depremlerde 17 akrabasının vefat ettiği Hatay'a giderek yıkılan evlerini ziyaret etti.

Çiçeklerle gittiği enkaz alanını ziyaret ettiği anı sosyal medya hesabından paylaşan sanatçı, bulunduğu noktada zeminin nasıl kaydığını, daha önce yan yana duran ağaçların birbirinden ayrılmasını örnek göstererek anlattı.

Sanatçı, “Hatay’dayım. Şu an durduğum yer, şubattaki deprem sonrası değişti. Zeytin ağaçları metrelerce ayrıldı, normalde bunlar yan yanaydı. İşte depremin yarattığı tahribat” dedi.

Sanatçı şubat ayında gerçekleşen depremlerden sonra da defalarca deprem bölgesi için yardım çağrılarında bulunmuş, Hollanda'da yapılan bağış organizasyonlarında sahne alarak 90 milyon euro maddi yardım toplanmasını sağlamıştı. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar