Depremin ardından dünyaca ünlü isimlerden de destek: Kalbimiz sizinle

Depremin ardından dünyaca ünlü isimlerden de destek: Kalbimiz sizinle
Yayınlanma:
A+ A-
Maraş'ta meydana gelen depremin ardından yaşanan büyük yıkım, dünya kamuoyunda da yankı buldu. Dünyaca ünlü isimlerden destek ve taziye mesajları yağdı.

Artı Gerçek - Maraş'ta meydana gelen ve bölge illerde de ağır hasara yol açan 7,7 şiddetinde depremin ardından yalnızca Türkiye'den değil dünyadan da arka arkaya mesajlar gelmeye devam ediyor.

Aralarında oyuncu ve yönetmen Antonio Banderas, İngiliz Şarkıcı Dua Lipa, Rus piyanist Evgeny Grinko'nun da bulundu ünlü isimlerin yaptıkları paylaşımlar şöyle:

"Oscar ödüllü oyuncu Russel Crowe, kişisel twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Ah Türkiye. Kalbim. Haberler çok kötü" ifadelerini kullandı."

Antonio Banderas instagram hesabından yaptığı paylaşımda, deprem bölgesinin haritasının paylaştı ve trajedi nedeniyle Türkiye ve Suriye halklarını dayanışmayla kucakladığını söyledi.

İngiliz şarkıcı Dua Lipa, kişisel instagram hesabında "Türkiye için üzgünüm. Depremden etkilenenlere sevgilerimi ve dualarımı yolluyorum" dedi.

whatsapp-image-2023-02-07-at-10-18-34.jpeg

Rus piyanist Evgeny Grinko, İnstagram hesabında yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: "Başınız sağ olsun. Yaralılara geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Kalbim sizinle"

whatsapp-image-2023-02-07-at-10-27-03.jpeg

Oscarlı oyuncu, yönetmen ve senaryo yazarı Mark Ruffalo, Haluk Levent'in kurduğu Ahbab Derneği'nin paylaşımına yer vererek, "Yardım etmek isterseniz, bu insanlar Türkiye'de arama kurtarma yapıyor" dedi. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar