Efes Deneyim Müzesi'ne Las Vegas'tan ödül

Efes Deneyim Müzesi'ne Las Vegas'tan ödül
UNESCO dünya mirası olan Efes Antik Kenti'ndeki Efes Deneyim Müzesi, Las Vegas'ta düzenlenen Mondo-Dr Ödülleri'nde 'En İyi Müze' seçildi. Ödülü Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy duyurdu.

Artı Gerçek - Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, tasarım ve sergi alanında 2017'den bu yana en iyi yerleştirmeleri tanıtmak ve kutlamak amacıyla verilen Mondo-Dr Ödülleri'nde, Efes Deneyim Müzesi'ne "En İyi Müze" ödülü verildiğini duyurdu.

Ersoy, sosyal medya hesabından, "Dünyanın en iyisi Efes Deneyim Müzesi" notuyla paylaştığı mesajda, şunları yazdı:

"UNESCO dünya mirası olan Efes Antik Kenti'ndeki Efes Deneyim Müzemiz Las Vegas'ta 'En İyi Müze' ödülüne layık görüldü. Teknoloji, tasarım ve sergi alanında dünyanın en seçkin ödüllerinden biri olan Mondo-Dr Awards'ta kendi alanında rakiplerini geride bırakan müzemiz, bu prestijli ödülle adını dünyaya da duyurmuş oldu. Dünyanın en seçkin müzelerini ardında bırakan Efes Deneyim Müzemizi tebrik ediyor, dünyanın en iyisi olma yolculuğunda müzemize emek veren herkese teşekkür ediyorum."

Efes Deneyim Müzesi ayrıca, gece müzeciliği uygulamasının başlaması ile haftanın 7 günü, 08.00 ile 23.30 saatleri arasında ziyaretçilerini ağırlıyor.

Müze Kurban Bayramı tatili boyunca (15-23 Haziran) 15 yaş altı tüm öğrencilere ücretsiz olacak. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar