Kurak Günler filmi ile dayanışma kampanyası: '10 bilet benden'

Kurak Günler filmi ile dayanışma kampanyası: '10 bilet benden'
Yayınlanma:
A+ A-
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 'Kurak Günler' filmine verdiği desteği faiziyle geri istediğini duyuran yönetmen Emin Alper, destek için bilet alarak filmi izleme çağrısı yaptı. Alper'in çağrısı dayanışma kampanyasına dönüştü.

Artı Gerçek - Kültür ve Turizm Bakanlığı, Emin Alper'in 'Kurak Günler' filmi için verilen destek fonunu faizi ile birlikte geri istedi. Emin Alper, sosyal medya hesabından yaşanan süreci anlatı ve 9 Aralık'ta vizyona giren filme bilet alarak destek olma çağrısı yaptı.

Emin Alper paylaşımında, ilk taslaktan sonra senaryoda yapılan değişikliklerin fonun geri alınmasına gerekçe gösterildiğini söyledi. Film yapım sürecinde senaryoda değişiklikler yapılmasının, proje geliştirme sürecinin doğal ir parçası olduğunu belirten Alper, senaryo üzerindeki denetimi sansür olarak nitelendirdi. Alper destek çağrısında, 2022 yılında filmin Türkiye'yi üç büyük uluslararası festivalde temsil etmesinin, verilen desteğin verimli bir biçimde kullanıldığının ispatı olduğu da belirtti

'10 BİLET BENDEN'

Emin Alper'in bu çağrısını paylaşan pek çok kişi filmi görmek isteyenlere bilet hediye edeceklerini duyurdu.

SİNEMACILARDAN ORTAK METİN

Bakanlığın desteğini çekmesine karşı daha önce de 153 sinemacı ortak bir bildiri yayınlamış, bildiride kararın sansür uygulaması olduğu belirtilmişti.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Öne Çıkanlar