Erdoğan Emir ve Manuş Baba'dan yeni single: 'Ey Benim Divane Gönlüm'

Erdoğan Emir ve Manuş Baba'dan yeni single: 'Ey Benim Divane Gönlüm'
Zazakî müziğin sevilen sanatçılarından Erdoğan Emir'in Manuş Baba'yla beraber seslendirdiği 'Ey Benim Divane Gönlüm' single çalışması yarın tüm dijital platformlarda yayınlanıyor.

Artı Gerçek- Müzisyen Erdoğan Emir'in Manuş Baba'yla beraber seslendirdiği 'Ey Benim Divane Gönlüm' single çalışması 9 Aralık'ta tüm dijital platformlarda yayınlanacak.

Sözü Pir Sultan Abdal'a müziği İsmail Hakkı Demircioğlu’na ait eseri seslendiren sanatçı, single çalışmasını şöyle tanıttı:

"Ulu ozanlar ilim ve irfanla kardeşti. Hakikatin izine düşen bu bilge dervişler, yaşadığı çağlara doğruyu, bilmeyi-öğrenmeyi, bir olmayı ve biz olmayı salık ettiler. Onlar gerçeğin son şövalyeleri , sözün ustaları ve bize kalan efsunlu kadim sedalardır. Onlar gezgin bir nehir gibi akıp deryaya vardılar, erine niyaz ettiler, dostun eşiğinden gülbenglik aldılar, ikrarlık verdiler. Onların başında gelir Pir Sultan Abdal.
Ürettikleriyle insana erdemi, kendisine varmayı, birlikte düşünüp birlikte var etmeyi öğretmiştir."

Çalışmanın aranjmanını Mehmet Ali Edis yaptı.

Yapım : Hasan Saltık & Nilüfer Saltık - Kalan Müzik
Aranjman : Mehmet Ali Edis
Perküsyon : Ömer Arslan
Kontrbas : Kağan Yıldız
Saksafon : Erdi Arslan
Akustik Gitar-Lavta-Tuşlu Çalgılar: Mehmet Ali Edis
Rebap :Özgür Çelik
Mix - Mastering : Ertan Keser
Kayıt : Tuncel Eylik, Sinan Demirtaş, Harun Genç
Stüdyo : Kalan - Alekka - ASM - 440

ERDOĞAN EMİR KİMDİR?

29 Nisan 1982 Hozat doğumlu. Sanatçı, "Grup Eylül Yağmurları", "Grup Gölge", "Grup Sürgün", "Grup Yel" ve Grup Munzur’la çalıştıktan sonra tek başına müzik yapmaya devam etti.

2010'da KOM Müzik'ten Sad'ı (Tanık), 2016'da Kalan Müzik'ten Beref'i (Son Toprak) ve son olarak Bavok-Miras adlı albümlerini yayınladı.

Hakan Vreskala'nın Duyuyor musun albümündeki Gel Bana'yı birlikte seslendirdi.

MANUŞ BABA KİMDİR?

Doğum adı Mustafa Özkan olan sanatçı 1986 Mersin Tarsus'ta dünyaya geldi. Pop, rock ve deneysel olarak nitelediği kendi beste ve yorum kayıtlarını kişisel web sayfalarında, sosyal ağlarda ve konserlerinde paylaşmasıyla adını duyurdu. Dönersen Islık Çal (2017) ve İki Gözümün Çiçeği (2019) olmak üzere iki kişisel albümü bulunuyor. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar