Eski Nirvana üyesinden Taylor Swift'e playback suçlaması

Eski Nirvana üyesinden Taylor Swift'e playback suçlaması
Foo Fighters grubunun solisti, Taylor Swift'in Eras Turnesi kapsamında Londra'da düzenlediği konserde, şarkıcının playback yaptığını ima etti. Grohl, kendi performansları için "Hata yapıyoruz, çünkü gerçekten canlı çalıyoruz" dedi.

Artı Gerçek - Time dergisi tarafında "Yılın Kişisi" seçilen ve dünya müzik listelerinde üst üste kırdığı rekorlarla adından söz ettiren, 14 Grammy ödüllü pop ikonu Taylor Swift'in, biletleri saatler içinde tükenen ve ülkenin ekonomik göstergelerini etkileyeceği tahmin edilen Eras Turnesi kapsamında verdiği Londra konserinde playback yaptığı iddia edildi.

1990'lı yıllarda dünyanın dört bir yanında fırtına estiren grunge müzik efsanesi Nirvana'nın eski üyesi ve şu anda Foo Fighters grubunun solistli olan Dave Grohl, bir konserinde yaptığı anons sırasında, kendi konserlerini Swift'in Eras Turnesi'nin (Eras Tour) İngilizce adına gönderme yapacak şekilde "Errors Tour" (Hatalar Turnesi) diye niteledi.

'HATA YAPIYORUZ, ÇÜNKÜ GERÇEKTEN CANLI ÇALIYORUZ'

Grohl, ironik bir dille, kendi gruplarının çalarken birkaç hatadan daha da fazlasını yaptıklarını belirtti ve "Çünkü gerçekten canlı çalıyoruz" dedi.

Grohl'ün sözlerinin tamamı şöyle:

"Taylor Swift izlemek istemezsiniz arkadaşlar… Bir sonraki turnemizin adını sizlerle paylaşacağım. ‘Errors Tour’ adını vereceğimiz turnemizde sizlerle olacağız. Hem bu turneye isim verecek kadar çok dönemimiz hem de birçok hatamız oldu. Buraya geldiğinize göre çiğ, gerçek, tavizsiz rock and roll seviyor olmalısınız öyle değil mi?”

'GRUPTAKİ MÜZİSYENLER SAYGIYI HAK EDİYOR'

Eras turnesi kapsamındaki üçüncü Londra için stadyumu dolduran 90 bin kişiye konuşan Swift, grubunun takdiri "çok fazla" hak ettiğini söyledi.

Ünlü şarkıcı şöyle dedi:

"Az önce yaptıklarınız sadece benim hayatım için değil, ekip üyelerimizin her biri için unutulmaz bir an anlamına geliyor. Bu grup, bu gece sizin için üç buçuk saat boyunca canlı çalacak. Gösteri yapan arkadaşlarımın her biri de, onlar da bunu o kadar çok hak ediyorlar ki ve siz bunu bize çok cömertçe verdiniz. Bunu asla unutmayacağız."

'REKLAM İÇİN YAPIYOR'

Taylor Swift hayranları da sosyal medyada Dave Grohl'a tepki gösterdi. Hatta ünlü şarkıcının bir hayranı Grohl için "Bir kadının daha yetenekli ve başarılı olmasıyla başa çıkamıyor" yorumunu yaptı. Bazıları da Dave Grohl'un reklam için bu eleştiriyi yaptığını iddia etti. (Kaynak; Independent Türkçe, Play Tuşu, Kültür Sanat)

Öne Çıkanlar