Evgeny Grinko'dan Aşık Veysel uyarlaması: 'Bu şarkıyla size teşekkür etmek istedim'

Evgeny Grinko'dan Aşık Veysel uyarlaması: 'Bu şarkıyla size teşekkür etmek istedim'
Piyanist Evgeny Grinko, yeni albümünde Aşık veysel'in 'Uzun İnce Bir Yoldayım' eserine yer vereceğini açıkladı. 17 Mayıs'ta yayınlanacak şarkı için Grinko, "Bu şarkıyla dinleyicilere teşekkür etmek istedim" dedi.

Artı Gerçek- Dünyaca ünlü Rus piyanist Evgeny Grinko'nun Türkiye'deki hayranlarına özel yorumladığı Aşık Veysel'in unutulmaz eserlerinden "Uzun İnce Bir Yoldayım", 17 Mayıs'ta dinleyicilerin beğenisine sunulacak.

Daha önceden yayınladığı 'Outtakes' albümünde İran şarkısı "Jane Maryam"ı dahil eden sanatçı, bu kez Türkiye'den Aşık Veysel'in eserini yorumladı. Şarkının sözlerinin kendisini çok derinden etkilediğini ve Aşık Veysel'in müzikal yaklaşımını kendisine yakın hissettiğini söyleyen Grinko şöyle devam etti:

"Şarkıyı her ne kadar enstrümantal olarak kaydetmiş olsam da sözleri, hayatı çok sade ama etkileyici bir dille anlatıyor. Ayrıca Türkiye'de, Azerbaycan'da ve İran'da verdiğim konserlerde kat ettiğim binlerce kilometre, beni bu şarkıya daha da yakın hissettirdi. Aslında bu şarkıyla bugüne dek konserlerime gelen Türk dinleyicilerime bir teşekkür etmek istedim."

YERLİ ANLAMDA İLK ÇALIŞMA OLACAK

Eser, sanatçının 3 şarkılık "Outtakes 2" isimli kısaçalarından yayınlanacak ilk çalışma olacak. Albümde ayrıca "Once Upon A Time" ve "Velvet Elephant" şarkılarının farklı versiyonları da yer alacak.

Sanatçının 2018'de yayınladığı "Outtakes" albümünün devamı niteliğinde olan "Outtakes 2" albümünün tamamı 21 Haziran'da yayınlanacak.

Evgeny Grinko, 2013'ten bu yana Türkiye'de 158 kez konser verdi. Edirne'den Van'a, Hatay'dan Trabzon'a kadar birçok şehri ziyaret eden sanatçı, Outtakes 2'nin yayınlanmasının ardından, ilk Avrupa konserini 27 Haziran'da Berlin'de gerçekleştirecek. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar