'FairFly' prömiyer yaptı, izleyiciden tam not aldı

'FairFly' prömiyer yaptı, izleyiciden tam not aldı
Yayınlanma:
A+ A-
GalataPerform'un yeni oyunu FairFly dün akşam DasDas sahnesinde ilk kez izleyiciyle buluştu. Mark Levitas'ın yönettiği oyun, eleştirmenler ve izleyiciler tarafından büyük beğeniyle karşılandı.

Artı Gerçek - Hızlı tüketim ürünleri sektöründe çalışan ve işsiz kalmak üzere olan dört beyaz yakalının “başarı” hikayesini anlatan 'FairFly', dün akşam yaptığı prömiyerde izleyiciden tam not aldı.

Günümüz iş dünyasındaki acımasız rekabete, startuplar ve girişimcilik kültürüne ironik bir bakış açısı getiren FairFly, çok para kazanma tutkusu, başarı saplantısı ve neoliberal söylemleri sorgulayan bir kara komedi olarak karşımıza çıkıyor.

ffrntwsxwaaw0pt.jpg

'OYUNUN MESELESİ GÜNCEL, ÇOK REAKSİYON ALDIK'

Joan Yago'nun yazdığı oyunun yönetmeni Mark Levitas, oyun sonrasında tiyatro eleştirmenleri Bahar Çuhadar, Gülin Dede ve Onur Şimşek tarafından hazırlanan @oyuncikisi hesabına yaptığı açıklamada "Oyun seyirciyle buluştuğu için heyecanlıyız, mutluyuz, şimdi artık söz seyircide. Çok reaksiyon aldık bu da beni mutlu etti." dedi. Pandemi sonrasında hepimizin gülmeye ihtiyacı olduğunu hatırlatan Levitas, oyunun meselesinin güncel bir mesele olmasından dolayı seyircinin oyunla gerçek bir ilişki kurduğunu anlattı.

Tuğçe Altuğ, Begüm Akkaya, Atakan Akarsu ve Barış Gönenen'in rol aldığı FairFly, 28 Ekim 20.30'da Bakırköy Yunus Emre Kültür Merkezi'nde sahnelenecek. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar