Fazıl Say'dan Muharrem İnce'ye, Bua Noi örneğiyle tepki: Gorilin şartları düzelsin diye 130 bin imza var

Fazıl Say'dan Muharrem İnce'ye, Bua Noi örneğiyle tepki: Gorilin şartları düzelsin diye 130 bin imza var
Yayınlanma:
A+ A-
Piyanist Fazıl Say, Muharrem İnce'nin "sözde sanatçı" ve "Boğaz'da viskisini yudumlarken" sözlerine, adaylık için imza toplamakta zorlanmasına gönderme yaparak tepki gösterdi: "Kore'de gorilin şartları düzelsin diye 130 bin imza var."

Artı Gerçek - Piyanist Fazıl Say, Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye "Sıradan bir şovmen" dedi ve Recep Tayyip Erdoğan'a benzetti. Say, 100 bin imzayı toplamakta zorlanan İnce’ye 24 saatte 120 binden fazla imza toplanan ‘yalnız goril’ Bua Noi'yi hatırlattı.

İnce'nin, bazı sanatçılara 'sözde sanatçı' dediği anları alıntılayan Say, "Bu kadar kritik bir seçimde, başarmak, aydınlığa varmak da bu kadar yakınken, bir araya gelmeyi başarmış bir muhalefetin oylarına göz dikmiş biri. Bu halka kötülük bu. Bilgisizliğe, kültürsüzlüğe , sıradan bir şovmene, bir ikinci RTE vakasına oy verecek lüksü yok bu halkın" dedi.

'KİM ULAN SÖZDE SANATÇI?'

Fazıl Say, şöyle devam etti:

"Alacağı oy yüzde 2 olsa ne olur 3 olsa ne olur? Kendi işine mi yarar? Yıllarca, yıllarca koca bir blok oyu yenebilmek için , bir imkansızı başarabilmek için bunca emek vermiş bir ittifakı yıpratmaktan başka neye yarar? Korkuyor muşuz ondan.. Vay be.. Marifet yani korkutmak?

Kim ulan sözde sanatçı? Kim? Kime ne diyorsun ? Viskisini yudumlayanlarmış? Sana ne? Kahvemi yudumluyorum ya da su içiyorum sana ne? Ne içeceğimizi bu yaşımızda ne yazacağımızı sana mı soracağız? Korede hayvanat bahçesinde Goril’in şartları düzelsin diye 130 bin imza var."

NE OLMUŞTU?

Muharrem İnce, cumhurbaşkanı adaylığı için 100 bin imza toplama sürecini tamamladıktan sonra partisinin genel merkezinde bir basın açıklaması yaptı. İnce konuşmasında kendisini eleştirenlere tepki göstermişti ve "Sırça köşklerde yaşayanlar, sırça köşklerinden çıkmayanlar, salon siyasetçileri, oturdukları yerden benim aleyhimde tweet atan, sözde sanatçılar... Siz bunları gördünüz mü? Bu zorlukları gördünüz mü? Boğaz'da viskisini yudumlarken memlekete yol gösterenler..." demişti.

GORİL BUA NOİ İÇİN İMZA TOPLANMIŞTI

Almanya’dan küçük yaşta Tayland’daki bir alışveriş merkezinde bulunan kafesine getirilen ve yaklaşık 30 yıldır burada tek başına yaşayan 'Bua Noi' adlı gorilin kurtarılması için başlatılan imza kampanyasında 24 saat dolmadan 120 bin imza toplanmıştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar