Haldun Taner Öykü Ödülü'ne başvurular başladı

Haldun Taner Öykü Ödülü'ne başvurular başladı
Yayınlanma:
A+ A-
Bu yıl 34'üncü kez düzenlenen Haldun Taner Öykü Ödülü'ne başvurular başladı. Dosyaların en geç 29 Eylül 2023'te teslim edilmesi gerekiyor.

Artı Gerçek - Milliyet Gazetesi tarafından Haldun Taner'in anısına düzenlenen 'Haldun Taner Öykü Ödülü' yarışmasına başvurular başladı.

Bu yıl 34'üncü kez düzenlenen yarışmaya, edebiyat alanında isimlerini duyurmuş yazarların yanı sıra edebiyat dünyasına yeni adım atmış yazarlar da katılabilecek.

'Haldun Taner Öykü Ödülü' yarışmasında bu yıl, 1 Ocak 2022 - 31 Aralık 2022 tarihleri arasında Türkçe yayımlanmış öykülerin değerlendirmeye alınacak. Yarışmanın sonucunda kazanan esere 25 bin TL ödül verilecek.

Bunun yanı sıra yayınevleri, üniversiteler, sanat ve eğitim kurumları, meslek kuruluşları, sivil toplum örgütleri de ödül için eser sahibinin imzalı onayıyla aday gösterebilecek.

Haldun Taner Öykü Ödülü’ne başvurmak isteyen yarışmacıların, kitaplarını en geç 29 Eylül 2022 Cuma günü saat 17.00’ye kadar göndermeleri gerekiyor.

Yarışmanın seçici kurulunda Doğan Hızlan, Demet Taner, Nursel Duruel, Mehmet Zaman Saçlıoğlu, Prof. Dr. Handan İnci Elçi, Metin Celal ve Filiz Aygündüz yer alıyor. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar