Haluk Levent'in enkaz altındaki kuzeni vefat etti

Haluk Levent'in enkaz altındaki kuzeni vefat etti
Yayınlanma:
A+ A-
Ahbap Derneği adlı gönüllü organizasyonda yaptığı çalışmalarla öne çıkan müzisyen Haluk Levent, enkaz altındaki yeğeninin kurtarılamadığını duyurdu. Levent, "Seni kurtaramadım bağışla" dedi.

Artı Gerçek - Maraş'ta meydana gelen ve beraberinde on ilde daha yıkıma neden olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremin ardından, şarkıcı Haluk Levent, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda kuzeni Berke Dönbak'ın enkaz altında kaldığını ve kurtarılamadığını duyurdu.

Kurduğu Ahbap adlı dernekle, aralarında Ege ve Akdeniz bölgesindeki orman yangınları ve Elazığ depreminin de olduğu çok sayıda toplumsal felakette etkili çalışmalar yapan sanatçı Levent, Maraş depremi için de bağış ve yardım kampanyaları düzenlemeye devam ediyordu.

Yaptığı paylaşımda üzüntüsünü dile getiren Levent, ilk paylaşımında kuzeninin adını yanlış yazdığı tweet'i sildi ve düzelterek yeğeninin ölüm haberini şu sözlerle paylaştı :

"Saniyede çalan telefonlardan , koordinasyon merkezine saniyede bir gelen ihtiyaç sahiplerinden ve bulunduğum yerdeki kargaşadan dolayı Berke’nin yerine Güven’in ismini yapıp twit attım
Bağışla beni Berke’m!
Seni kurtaramadım bağışla.
Annen enkazdan kurtuldu.
Berkem nerde diyor "

(KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar