Justin Bieber’a, "çingen" diyen Aleyna Tilki için takipsizlik

Justin Bieber’a, "çingen" diyen Aleyna Tilki için takipsizlik
Yayınlanma:
A+ A-
Şarkıcı Aleyna Tilki'nin, dünyaca ünlü şarkıcı Justin Bieber’a, "çingen" dediği için hakkında açılan soruşturmada, takipsizlik kararı verildi. Savcılık, “Alenen aşağılama" suçunun işlediğine dair somut delil olmadığını söyledi.

Artı Gerçek - Enes Batur'un sosyal medyada yaptığı programa katılan Aleyna Tilki'nin dünyaca ünlü şarkıcı Justin Bieber için söylediği sözlerle ilgili savcılık kararını verdi. "Los Angeles'te otelde yanıma biri geldi, ayakkabıları güzeldi ama çocuk çingen yani" diyen Tilki için açılan soruşturmada savcılık takipsizlik kararı verdi.

Bir vatandaş 'Çingen' kelimesi ile Romanları aşağıladığı için Aleyna Tilki'yi CİMER'e şikayet etmesi sonucu ünlü şarkıcıya soruşturma açıldı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hakkında soruşturma başlatılan Tilki, "Ben 'çingen' kelimesini 'rahat, salaş' anlamında söyledim. Amacım ırkçılık değildi. Çingene vatandaşlara konser vermek istiyorum" diye konuştu.

Sabah'ta yer alan habere göre; savcılık, ünlü şarkıcı hakkındaki soruşturmaya son noktayı koydu. Savcılık, şüpheli Tilki'nin üzerine atılı, "Halkın bir kesimini oluşturan din, mezhep, cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçunu işlediğine dair somut ve şüpheden uzak delil olmadığından takipsizlik kararı vererek, dosyayı kapattı. (Kaynak)

Öne Çıkanlar