Kanye West boşandığı Kim Kardashian'a aylık 200 bin dolar nafaka ödeyecek

Kanye West boşandığı Kim Kardashian'a aylık 200 bin dolar nafaka ödeyecek
Yayınlanma:
A+ A-
ABD'li rapçi Kanye West ve televizyon yıldızı Kim Kardashian resmen boşandı. Boşanma anlaşması kapsamında West her ay Kardashian'a 200 bin dolar nafaka ödeyecek.

Artı Gerçek- ABD'li rapçi Kanye West (yeni yasal adıyla Ye) ve televizyon yıldızı Kim Kardashian resmen boşandı.

Eski çift vardıkları boşanma anlaşması ile gelecek ay yapılması planlanan duruşmaya da katılmamış olacak.

Boşanma anlaşmasına göre Ye, Kardashian'a sahip oldukları dört çocuğu desteklemek için her ay 200 bin dolar ( yaklaşık 3 milyon 727 bin Türk Lirası) nafaka verecek.

Bunun sebebinin çocukların daha fazla Kardashian'ın evinde vakit geçirmesi olduğu da vurgulandı. Çocukların vilayetinin ise Kardashian ve West arasında paylaştırıldığı ayrıca çocukların güvenlik, okul ve üniversite harcamalarının da iki arasında paylaşılacağı duyuruldu.

45 yaşındaki West ile sekiz yıl evli kalan 42 yaşındaki Kardashian 2021'de boşanma davası açmıştı.

Son dönemde yaptığı antisemit (Yahudi düşmanı) açıklamalar nedeniyle yaptığı çeşitli ticari anlaşmalar sonlandırılan Ye ve Kardashian mart ayında yasal olarak artık evli olmadıklarını duyurmuştu.

Kardashian o dönemde West soyadını kullanmayı da bırakmıştı.

YE 2024 BAŞKAN ADAYLIĞINI DUYURMUŞTU

Son aylarda yaptığı bir dizi açıklama nedeniyle aralarında Adidas, Balenciaga ve Gap'in de olduğu bir dizi marka rapçi Ye ile anlaşmalarını sonlandırmıştı.

Bu yılın başında Paris Moda Haftası'nda beyazların üstünlüğünü savunan ırkçıların giydiği "Beyazların Hayatı Değerlidir" yazılı tişört nedeniyle tepkileri üzerine çeken Ye daha kısa süre önce de kendisini eleştirenlerin gizli bir Yahudi lobisi tarafından fonlandığını öne sürerek eleştirilerin hedefi olmuştu.

Ye ayrıca geçen hafta ABD'de 2024'te yapılacak Başkanlık seçimlerinde de aday olacağını duyurdu.

Ye 2020'de de başkanlık yarışına katılmış ancak sadece 70 bin oy alabilmişti. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar