Kanye West'in 'Yahudi' paylaşımı Twitter'dan veto yedi

Kanye West'in 'Yahudi' paylaşımı Twitter'dan veto yedi
ABD'li ünlü rapçi Kanye West, Meta'nın iştiraklerinden Instagram ve Twitter'da ufak cezalar aldı. Kısıtlamalara konu olan içerikler ise West'in 'Beyazların hayatı değerlidir' yazılı kıyafetle fotoğrafı ve Twitter'da paylaştığı Yahudilerle ilgili rüyası.

Şarkıları yüz milyonlarca kez dinlenen ABD'li Rapçi Kanye West son günlerde eylemleriyle dikkat çekiyor. Geçen hafta üzerinde "Beyazların hayatı önemlidir" yazan bir kıyafetle fotoğraf paylaşan West, Instagram'da tepki görmüş ve bu yönde hikayeleri platformdan kaldırılmıştı.

ekran-goruntusu-2022-10-09-181940.jpg

Bu kez de Yahudilere yönelik mizahi bir paylaşımıyla gündem olan ünlü rapçi, Twitter'da ceza yedi ve hesabı bir günlüğüne askıya alındı.

West'in Twitter paylaşımı şöyle:

ekran-goruntusu-2022-10-09-181911.jpg

Ünlü rapçi, paylaştığı metinde, "Bu akşam biraz derin uyudum. Rüyamda komadaydım ve başımda 3 tane Yahudi vardı. Komik olan şey şu ki ben antisemitik* olamam. Çünkü siyah insanlar özünde Yahudilerden geliyor." ifadelerini kullandı. Paylaşım Yahudiler tarafından tepkiyle karşılandı. Tepkilerin ardından Twitter, West'in hesabını bir günlüğüne askıya aldı. West'i Twitter'a geri dönüşünde ilk karşılayan ise ağı satın almak isteyen Elon Musk oldu.

*Yahudilere karşı duyulan nefret, düşmanlık, önyargı ve ayrımcılık

Öne Çıkanlar