Kitap satış sitesi Kidega şikayetlerle gündemde: Ücret tahsil edildi, siparişler teslim edilmedi

Kitap satış sitesi Kidega şikayetlerle gündemde: Ücret tahsil edildi, siparişler teslim edilmedi
Yayınlanma:
A+ A-
Kidega'dan kitap siparişi veren müşteriler, aylardır siparişlerini teslim alamıyor. Kitapların ücretinin tahsil edildiğini ancak siparişlerin teslim edilmediğini belirten okurlar, soruna ilişkin muhatap bulamamaktan şikayetçi.

Artı Gerçek - Kidega adlı çevrim içi kitap satış sitesinin aylardır siparişleri teslim etmediği öğrenildi. Müşteriler ile markalar arasında ortaya çıkan sorunları çözmek için kurulan bir internet platformu olan Şikayet Var adlı sitede çok sayıda kullanıcı, kitap siparişlerinin ücretinin kendilerinden tahsil edildiğini ancak kitapların teslim edilmediğini yazdı.

Kidega'nın siparişleri toplayan internet sitesinin de bir süredir aktif olmadığı görülüyor. Platformun internet sitesinde 'bakım ve altyapı çalışması yapılıyor' şeklinde bir uyarı yer alıyor.

ekran-alintisi.png

Şikayetlerde bazıları şöyle:

"Siparişimi vereli bir ayı geçti çocukların ödevi için almıştım. Gelen bir ürün yok. Muhatap yok mail atılamıyor müşteri hizmetleri cevap vermiyor. Neredeyse 900 TL'lik kitap alışverişi yaptım aşırı mağdurum. Sipariş alırken çok hızlı alındı ama gelen giden bir kargo yok Tüketici Hakları'na mı gideli..."

'NE SİPARİŞLERİMİ GÖRÜNTÜLEYEBİLİYORUM NE SİTEYE ULAŞABİLİYORUM'

Kidega'dan tam 1 ay önce 330 TL tutarında kitap siparişi vermiştim. Fakat ne siparişlerimi görüntüleyebiliyorum ne de siteye ulaşabiliyorum. Teknik arıza deyip telefonları kapatmışlar mail atın diyorlar fakat asla maillere cevap vermiyorlar. R*zil, d*landırıcı bir firma. Asla bir şey sipariş etmeyin...

whatsapp-gorsel-2023-11-08-saat-12-09-28-5a62f8fe.jpg

'HİÇBİR KANALDAN İLETİŞİM KURAMIYORUZ'

"Kidega üzerinden 23 Eylül tarihinde satın aldığımız siparişimiz bir buçuk aydır teslim edilmedi. Hiçbir kanaldan iletişim kuramıyoruz. Şirketimiz adına satın aldığımız kitapların gönderilmesini ya da ücret iadesi yapılmasını rica ederiz."

whatsapp-gorsel-2023-11-08-saat-12-09-28-70a47b80.jpg

"7 Ekim tarihinde Sipariş Numarası: SIP0254320967 ile Kidega Uygulaması üzerinden kitap alımı yaptım. İlk mailin ardından konu hakkında herhangi bir gelişme yaşanmamış olup, zor durumda bırakıldım. Telefon ve maillere dönüş yapılmıyor. Lütfen bilgilendirme yapılsın."

'SİTE, UYGULAMA, MÜŞTERİ HİZMETLERİ HİÇBİRİ ÇALIŞMIYOR'

"Kidega'dan 1 ay önce 800 küsur liralık siparişim oldu. Hala gelmedi. Üstelik siteye giriş de yapamıyorum. Gerçekten çok yazık. Hep buradan alıyordum. Battınız mı ne oldu bir bilgilendirme yapın artık. Site, uygulama, müşteri hizmetleri hiç biri çalışmıyor."

Kidega yetkilileri konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar