Mahsun Kırmızıgül Hatay için seslendi: AFAD'ı ve Kızılay'ı göreve çağırıyorum

Yayınlanma:
A+ A-
Müzisyen Mahsun Kırmızıgül, sosyal medya hesabından Hatay'ın Samandağ ilçesinde bulunun bir muz serasında kalan depremzedelerin durumunu gösteren bir video paylaştı. Depremzedelerin ihtiyaçlarına vurgu yapan sanatçı, "Kızılay ve AFAD lütfen göreve" dedi.

Artı Gerçek - Müzisyen ve yönetmen Mahsun Kırmızıgül, sosyal medya hesabından, Hatay'ın Samandağ ilçesinde bir muz serasında yaşamaya çalışan depremzedelerin durumunu gösteren bir video paylaştı. Depremzedeler için AFAD'a ve Kızılay'a çağrıda bulundu.

Kırmızıgül paylaşımında, aralarında çok sayıda çocuk, kadın ve yaşlının bulunduğu serada toplam 200 kişinin 44 gündür kaldığını ifade etti.

'TUVALETLERİ BANYOLARI ÇADIRLARI YOK'

Maraş merkezli depremlerde en büyük yıkımın yaşandığı illerden biri olan Hatay'ın Samandağ ilçesindeki seradan paylaştığı videoda depremzedelerin koşullarına dikkat çeken sanatçı şunları yazdı:

"Antakya’nın Samandağ ilçesinde eski bir muz serasının içinde çoluk çocuk, hamile kadınlar ve yaşlı insanlarında olduğu 200 kişi tam 44 gündür yaşamaya çalışıyorlar... Tuvaletleri, Banyoları, çadırları yok"

AFAD'I VE KIZILAY'I GÖREVE ÇAĞIRDI

Kırmızıgül, kurumların sorumluluğuna dikkat çektiği paylaşımında, "Tuvaletleri, Banyoları, çadırları yok…Kızılay ve Afad lütfen göreve ????" dedi. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar