Mahsun Kırmızıgül imzalı Prestij Meselesi 23. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’nin açılış filmi oldu

Mahsun Kırmızıgül imzalı Prestij Meselesi 23. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’nin açılış filmi oldu
Yayınlanma:
A+ A-
Türkiye sinemasından örnekleri her yıl Frankfurt'ta izleyiciyle buluşturarak iki toplum arasındaki kültürel bağları geliştirmeyi amaçlayan Frankfurt Türk Film Festivali, bu yılki açılış filmi olarak Prestij Meselesi'ni seçti.

Artı Gerçek - Hessen Eyaleti Kültür ve Uyum Bakanlığı ve Frankfurt Belediyesi desteği ile Kültürlerarası İletişim Derneği tarafından düzenlenen 23'üncü Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’nin açılışı Prestij Meselesi filmi ile yapılacak.

Sinema aracılığıyla Türkiye ve Almanya toplumları arasındaki ekonomik ve kültürel paylaşımı artırmayı ve birlikte yaşam kültürüne katkıda bulunmayı amaçlayan 'Türk Film Festivali' her yıl Türkiye sinemasından bazı filmleri Almanya'daki izleyiciyle buluşturuyor. 'Prestij Meselesi” filmi de prodüksiyon sürecinin tamamlanmasının ardından ilk kez festival kapsamında seyircisiyle bir araya geliyor.

MAHMUT KIRMIZIGÜL SEYİRCİLERİN SORULARINI YANITLAYACAK

Mahsun Kırmızıgül’ün reji koltuğunda oturduğu 'Prestij Meselesi' filmi Avrupa Prömiyerini 12 Haziran’da festivalin açılış filmi olarak yapacak. Film gösterimi sonrasında filmin oyuncularından Mahmut Kırmızıgül seyirci ile söyleşide buluşacak.

Prestij Meselesi, müzik yapımcısı Hilmi Topaloğlu’nun kurucusu olduğu Prestij Müzik döneminde yaşananları konu ediyor. 1991 yılında kurulan Prestij Müzik, 90’lı yıllarda müzik sektörüne çok fazla isim kazandırdı.

Film aynı dönemde Mahsun Kırmızıgül, Özcan Deniz ve Haluk Levent'in, Prestik Müzik'in kurucusu Hilmi Topaloğlu ile çıktıkları kariyer yolculuğunu anlatıyor. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar