Öğretmenler için düzenlenen konsere çıkmadı: Melike Şahin 'Ortak karar' dedi, İBB reddetti

Öğretmenler için düzenlenen konsere çıkmadı: Melike Şahin 'Ortak karar' dedi, İBB reddetti
İBB tarafından düzenlenen konserde sahne alması beklenen Melike Şahin, rüzgarlı hava nedeniyle sahneye çıkmadı. Şahin, İBB'nin güvenlik için konseri iptal ettiğini söylerken İBB ise, Şahin'in sahneye çıkmak istemediğini söyleyerek "İkna edemedik" dedi.

Artı Gerçek - İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) düzenlediği öğretmenlere özel konserde sahne alacak olan şarkıcı Melike Şahin, şiddetli rüzgar nedeniyle konsere çıkmadı. Saatlerce konser alanında bekleyen öğretmenler Şahin'e tepki gösterdi. Tepkilerin ardından Şahin ve İBB'den açıklama geldi.

İBB tarafından dün (2 Aralık) Feshane'de düzenlenen öğretmenlere özel Melike Şahin konseri son anda iptal oldu. Alanda toplanan yüzlerce öğretmen, şarkıcının sahneye çıkmasını beklerken konserin iptal olduğunu öğrendi.

ÖĞRETMENLERDEN KONSER İPTALİNE TEPKİ

3 saat konser alanında bekleyen yüzlerce öğretmen şarkıcıya tepki gösterdi.

Sosyal medyada tepkilerini dile getiren bazı kullanıcılar, "Hani pusulam rüzgar diyordun" diyerek Şahin'in 'pusulam rüzgar' şarkısı üzerinden göndermede bulundu.

ŞAHİN 'ORTAK KARAR' DEDİ, İBB REDDETTİ

Ardından yapılan açıklamalarda da, İBB Kültür ile Melike Şahin'in farklı söylemleri oldu.

Melike Şahin, sahneye çıkmak için son ana kadar beklediğini ancak hem İBB hem de ekibinin güvenlik nedeniyle konseri iptal ettiğini söylerken, İBB Kültür ise sosyal medya paylaşımında, şarkıcının ekibinin sahneye çıkmak için ikna edilemediğini açıkladı.

Şarkıcı Şahin, "Çok rüzgar varmış. Benimle hiç alakası yok bu aksaklığın." açıklamasını yaparken, İBB Kültür'den yapılan açıklamada ise, "Tüm çabaya ve verdiğimiz bütün güvenceye rağmen Melike Şahin'in ekibi sahneye çıkmaya ikna olmadı" ifadesi kullanıldı.

ŞAHİN: BENİMLE İLGİSİ YOK

Melike Şahin sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Çok üzgünüm. Bu akşamki Feshane konserimiz ertelendi. Son ana kadar hazırda bekledim yemin olsun. Çok rüzgar varmış. Hem belediye hem ekibim riskli buldular güvenliğimiz için. Oysa çok özlemiştim konserlerimi ve özel olacaktı bu akşam öğretmenlerimizle. Benimle hiç alakası yok bu aksaklığın, yine de özür dilerim bu hayal kırıklığı için."

Melike Şahin İBB konseriyle ilgili açıklama

İBB: İKNA EDEMEDİK

İBB Kültür'ün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Değerli öğretmenlerimiz, saatlerdir rüzgar sorunu olmadığını ifade etmek konusunda gösterdiğimiz tüm çabaya ve verdiğimiz bütün güvenceye rağmen Melike Şahin'in ekibi sahneye çıkmaya ikna olmadığı için konseri ertelemek zorunda kaldık. Talepleriniz doğrultusunda başka bir sanatçıyla sizlerle birlikte olacağız. Sizlerden çok özür diliyoruz. Çok üzgünüz."

İBB'den Melike Şahin konseriyle ilgili açıklama(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar