'Met Gala'ya karşı 'Block Out': Gazze'ye duyarsız kalan ünlülere ambargo

'Met Gala'ya karşı 'Block Out': Gazze'ye duyarsız kalan ünlülere ambargo
'Met Gala 2024' gecesinde Gazze'deki insanlık suçlarına duyarsız kalan ünlü isimlere karşı sosyal medya ambargosu başlatıldı. Taylor Swift ve Kim Kardashian, Block Out adı verilen sosyal medya protestosunda binlerce takipçi kaybetti.

Artı Gerçek - Her yıl New York’taki Metropolitan Sanat Müzesi’nin Kostüm Enstitüsü’ne yardım amacıyla düzenlenen ve moda dünyasının en prestijli gecesi olarak bilinen Met Gala'da boy gösteren ünlü isimlerin İsrail'in Gazze'deki savaşına duyarsız kaldıklarını düşünen takipçileri, bu isimlere karşı 'Block Out 2024' adını verdikleri bir sosyal medya ambargosu başlattı. Ünlülere tepki gösterenler sosyal medya hesaplarını takibi bıraktı.

Met Gala 2024'e akın eden dünyaca ünlü isimlerin Gazze'de yaşananlarla ilgili açıklama yapmaması tepki topladı. Bu hareketin tepki gösterdiği ilk isimler de Taylor Swift ve Kim Kardashian oldu.

Birçok kişi, Gazze hakkındaki sessizlikleri nedeniyle 'Block Out 2024’ün verdiği isimle ‘dijital giyotin’ başlattı.Taylor Swift 200 bin, Kim Kardashian ise yüzbinlerce takipçisini kaybetti. (KÜLTÜR SANAT)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar