Michael Jackson'ın ikonik ceketi 306 bin dolara satıldı

Michael Jackson'ın ikonik ceketi 306 bin dolara satıldı
Yayınlanma:
A+ A-
ABD'li pop ikonu Michael Jackson'ın, yaklaşık 40 yıl önce bir reklam filminde giydiği deri ceket, çıkarıldığı açık artırmada 306 bin dolara satıldı. Ceketin 250 bin ile 490 bin dolar arasında bir fiyata satılması bekleniyordu

Artı Gerçek - Londra'da bir müzayedede, aralarında Amy Winehouse, David Bowie, Elvis Presley'nin de bulunduğu, popüler kültür tarihinin efsane isimlerinin kişisel eşyaları açık artırmaya çıkarıldı.

Jackson’ı dünya çapında üne kavuşturan Thriller albümünün çıktığı 1984 yılında bir içecek firmasının reklam filmi için özel olarak üretilen ceketin 250 bin ile 490 bin dolar arasında bir fiyata satılması bekleniyordu ancak söz konusu kostüm beklentileri aşan bir fiyata alıcı buldu.

Çekildiği dönemde, Jackson'ın saçlarının yanması ve vücudunda ciddi yanıklar oluşmasıyla gündeme gelen reklam filmindeki ceket, 306 bin dolara satıldı.

NTV'nin aktardığı habere göre, açık artırmayla satılan eşyalar arasında George Michael, Amy Winehouse, David Bowie, Elvis Presley, Angus Young, John Lennon ve The Beatles'a ait eşyalar da bulunuyor.

Michael Jackson'a ait hatıra eşyaları, daha önce de binlerce dolara satılmıştı. Jackson'ın 1983 yılında giydiği şapka geçtiğimiz eylül ayında Paris'te 67 bin dolara alıcı bulmuştu. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar