Mikaîl Aslan İstanbul'da sahne alacak

Mikaîl Aslan İstanbul'da sahne alacak
Sanatçı Mikaîl Aslan, 18 Nisan’da İstanbul'da dinleyicilerle buluşuyor. Mecidiyeköy’de bulunan Trump Sahne’de gerçekeştirilecek konser saat 20:30'da başlayacak.

Artı Gerçek- Kürtçe'nin Zazakî ve Kurmancî lehçelerinde müzik yapan sanatçı Mikaîl Aslan, 18 Nisan’da İstanbul’a konser verecek. Aslan’a, Cem Erdost İleri tenbûrla, Olcay Bozkurt bass gitarla, Sertaç Şanlı ise davulla eşlik edecek.

ekran-goruntusu-2024-04-17.png

MİKAÎL ASLAN KİMDİR?

Mikail Aslan, 1994 yılında mülteci olarak Almanya'ya yerleşti. Bu dönemden itibaren müzikle daha yoğun ilgilenmeye başladı. Çocukluk yıllarından beri bağlama çalan Mikail Aslan ana dilinde ilk bestelerini Malatya'da okuduğu dönemlerde yaptı. Yıllarca hayalini kurduğu ana dilindeki ilk solo albümünü (Agêreyis) 1998 yılında Almanya'da kaydetti. 2000 yılında Michael Weil ve Dieter Schmalzried ile beraber “Mikail Aslan Ensemble”ı kurdu. 2001 yılında iki yıl süren bir hazırlığın ardından, Almanya'nın Mainz kentindeki Peter Cornelius Konservatuvarı´nda klasik gitar bölümünü kazandı. 2005 yılında klasik gitar öğretmeni olarak bu konservatuvardan mezun oldu. Albüm çalışmaları yanında bir de Zazaca deneme kitabı bulunmaktadır. (KÜLTÜR SANAT)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar