Mor günler yarın

Mor günler yarın
15. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali "Aç avuçlarını sesini yükselt, gel dirilt değiştir" sloganıyla 11 Mart'ta İstanbul'dan yola...

15. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali "Aç avuçlarını sesini yükselt, gel dirilt değiştir" sloganıyla 11 Mart'ta İstanbul'dan yola çıkıyor.

KÜLTÜR-SANAT-  Kadın dayanışması yaşatır! 11 Mart – 30 Nisan tarihlerinde tamamı ücretsiz olarak gerçekleşecek olan 15. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali, İstanbul’dan başlayarak 25-26 Mart’ta Bodrum’da, 1-2 Nisan’da İzmir’de, 8-9 Nisan’da Bursa’da, 22-23 Nisan’da Giresun’da, 27-28 Nisan’da Adana’da ve 29-30 Nisan’da Mersin’de izleyiciler ile buluşacak. Edebiyat dünyasının önemli isimlerinden Gülten Akın’ın "Aç avuçlarını sesini yükselt, gel dirilt değiştir" sözlerinden yola çıkarak hazırlanan programı ile karşımızda olan festivalde, Kadınların Sineması, Kadınların Sineması-Türkiye, Yeryüzünden Edilenler, Deepa Mehta- Yeryüzü Sineması, Feminist Değilim Ama, gibi bölümlerde toplam 42 film yer alacak.

Öne Çıkanlar