Müzisyen Onur Şener’in öldürülmesine sanat camiası tepki gösterdi

Müzisyen Onur Şener’in öldürülmesine sanat camiası tepki gösterdi
Yayınlanma:
A+ A-
Ankara'da katledilen Müzisyen Onur Şener'in ardından çok sayıda ünlü isim üzüntüsünü ve öfkesini sosyal medyadan dile getirdi, #OnurŞener etiketi Twitter'da gündemin ilk sırasına yükseldi.

Artı Gerçek- Ankara'da Müzisyen Onur Şener'in istek parçayı bilmediği bahanesiyle 3 kişi tarafından katledilmesi sanat camiasını yasa boğdu, ünlü isimler müzisyenlerin can güvenliğinin olmamasına tepki gösterdi.

İki çocuk babası müzisyenin ardından #OnurŞener etiketi Twitter'da TT (Trend Topic) oldu.

Olayın ardından Şener’i öldüren kişilerin ikisinin Çalışma Bakanlığı'nda, birinin TAI'de çalıştığını açıklayan Sanatçı Haluk Levent, sosyal medya hesabından "İnanamıyorum. Onur! Güzel kardeşim! Nasıl kıydılar sana? Hem de bir istek şarkısı için! Nereye gidiyoruz belli değil, belli değil halimiz…" diye yazdı.

Hayko Cepkin de, mesleğin değersizleştirildiğini söyleyerek şunları yazdı: "Beş para etmezlerin, iki kelimeyi yan yana getiremeyenlerin, yalandan başka cümle kuramayanların dünyasında, malesef bir emektarımızı daha kaybettik. Mesleği, müziği, sanatı, manipüle ede ede basitleştirdiniz. Önüne gelen dilediğini söyleyip yapabileceğini sanıyor."

Erdal Erzincan yaptığı paylaşım ile meslek örgütlenmesine, "Bir müzisyenin hayatı bu kadar ucuz olmamalı. Bu vicdansızlara karşı örgütlü olmak zorundayız. Tüm sanat çevreleri bir hassasiyet göstermeli. Mesam müyorbir ve müyap başta olmak üzere hem kurumsal hem de kişisel mücadele vermeliyiz" diyerek dikkat çekti.

Gülben Ergen de , "Yazıklar olsun sahneyi, şarkıcıyı, müziği, sanatı böylesine küçümseyen, aşağılayan, basit gören herkese!" diye yazdı.

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar