Nefret söyleminin bedeli: Balenciaga Kanye West'le iş birliğini bitirdi

Nefret söyleminin bedeli: Balenciaga Kanye West'le iş birliğini bitirdi
Balenciaga, nefret söylemleriyle gündemden düşmeyen Kanye West ile ilişkisini kestiğini duyurdu.

Artı Gerçek - Kanye West ile Balenciaga'nın bağları, müzisyenin ırkçı söylemleri nedeniyle bitti. Balenciaga'nın ana şirketi Kering, "Fransız moda evinin artık Kanye West olarak bilinen rapçi ile projeler üzerinde çalışmayacağını" söyledi.

Kering, "Balenciaga'nın artık bu sanatçıyla ilgili herhangi bir ilişkisi veya gelecek projeleri için herhangi bir planı yok." dedi.

West, geçtiğimiz ay Balenciaga'nın Paris Moda Haftası sırasında düzenlenen İlkbahar/yaz 2023 defilesinde, dişlerini koruyan markalı bir ağızlık da dahil olmak üzere ilginç bir kıyafetle podyumda yürümüştü. Görsel, Balenciaga'nın internet sitesinden kaldırıldı.

YAHUDİLERİ HEDEF ALMIŞ, IRKÇI TİŞÖRT GİYMİŞTİ

Kanye West, Twitter hesabından Yahudileri hedef alarak “Bu akşam biraz uykum var ama uyandığımda YAHUDİ HALKI için ölüm tehlikesi seviyesini 3 yapacağım. Komik olan şey ise şu: Ben Yahudi düşmanı olamam çünkü zaten siyahlar da Yahudi. Aynı zamanda siz benimle oyun oynadınız ve gündeminize karşı çıkan herkesi silmeye çalıştınız" ifadelerinin yer aldığı bir paylaşım yapmıştı.

West’in “Beyazların Hayatı Önemlidir” çıkışı ve bununla ilgili Gigi Hadid, Justin Bieber, rapçi Diddy ile tartışmasının ardından Instagram, “platformun politikalarını ihlal ettiği” için West’in birkaç gönderisini sildi. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar