Nicholas Cage Oscar aldığı filmden para kazanmamış

Nicholas Cage Oscar aldığı filmden para kazanmamış
Yayınlanma:
A+ A-
ABD’li oyuncu Nicholas Cage’in (58), 1995 yapımı ‘Leaving Las Vegas’tan (Elveda Las Vegas) para kazanmadığı ortaya çıktı.

Artı Gerçek - Cage, filmdeki rolüyle en iyi erkek oyuncu dalında Oscar aldı. Ancak yönetmen Mike Figgis’in Hollywood Reporter’ın yayınladığı ‘It Happened in Hollywood’ (Bu Hollywood’da yaşandı) başlıklı podcastte anlattıklarına bakılırsa o da Cage de 1 sent bile almadı.

Kendisine 100 bin dolar ödeneceğine dair söz verildiğini ama ödemenin yapılmadığını anlatan Figgis, Cage’e teklif edilen ücreti açıklamadı. Ona da ödeme yapılmadığını söylemekle yetindi.

Günümüzde varlığını sürdürmeyen Lumiere Pictures’ın 4 milyon dolar harcadığı filmin kar etmemesini gerekçe gösterdiğini belirten Figgis,”Oysa Box Office Mojo’ya göre 32 milyon dolarlık hasılat yaptı” dedi.

Kariyerinin, dört dalda Oscar’a aday gösterilen film sonrasında yükselişe geçtiğini belirten Figgis, aynı şeyin Cage için de geçerli olduğunu söyledi: ”Ben iyi paralar kazandım. Nicholas’ın kariyerinde de dönüm noktası oldu film. Kısa süre içinde film başına 20 milyon dolar alan bir oyuncu oldu. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar