Okurlarından Uykusuz'a veda mesajları

Okurlarından Uykusuz'a veda mesajları
Yayınlanma:
A+ A-
Eylül 2007'den beri Türkiye'de mizah dergisi alanında yayın yapan Uykusuz, bugün yayınladıkları son sayıyla okurlarına veda etti. Çok sayıda okur sosyal medyada Uykusuz için veda mesajları yazdı.

Artı Gerçek - Haftalık mizah ve karikatür dergisi Uykusuz okurlarına veda etti. Derginin Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Son sayımız yarın (bugün) bayilerde. Kurulduğu günden bugüne dergimize emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza ve okuyucularımıza teşekkür ederiz. Hoşça kalın" denildi.

Uykusuz'un yayın hayatına son vermesi okuları tarafından büyük bir üzüntüyle karşılandı. Aralarında siyasilerin, gazetecilerin, sanatçıların ve sosyal medya fenomenlerinin de bulunduğu çok sayıda okur sosyal medya üzerinden Uykusuz'a veda mesajı yayınladı.

OTİSABİ'DEN DUYGUSAL PAYLAŞIM

Derginin önemli kalemlerinden, 'Otisabi' mahlaslı Yılmaz Aslantürk de kişisel sosyal medya hesabından bir flood (tweet dizisi) paylaştı.

"Üzgün değil kızgınım" diyen ünlü karikatürist, "Çok kısa sürede Türkiye’nin en değerli markası yaptık. Birlikte yaptık. Sadece bir çizer için alan da vardı ama derginin sevilmesini/satmasını sağlayan çeşitlilikti" ifadelerini kullandı. Aslantürk, paylaşımlarına şöyle devam etti:

"Dergiden ayrılanların arkasından berbat şeyler söylediler. Hatta ödedikleri telif kendilerine kalacağı için bile sevinenler oldu. Sonuçta çayın demini azaltarak satmaya çalışan çakal kahveci gibi davrandılar. Okur kendine yapılan saygısızlığı anladı ve bıraktı."

OKURLAR BÖYLE VEDA ETTİ

Çok sayıda okur Uykusuz dergisinin sosyal medyada paylaşılan veda mesajını alıntılayarak veda mesajı yazdı. #Uykusuz etiketi de Twitter Türkiye gündemine girdi.

whatsapp-image-2023-01-25-at-15-22-33-2.jpeg

Karikatürist Erdil Yaşaroğlu da Uykusuz'a veda mesajı yayınladı. "Penguen’i kapattığımız günkü duygularımı yaşadım bunu okuyunca" ifadelerini kullanan Yaşaroğlu, "Mizahımıza kattığınız her şey için teşekkürler arkadaşlar" dedi.

whatsapp-image-2023-01-25-at-15-22-33.jpeg

whatsapp-image-2023-01-25-at-15-22-32.jpeg

whatsapp-image-2023-01-25-at-15-22-33-1.jpeg

whatsapp-image-2023-01-25-at-15-31-58.jpeg

ekran-goruntusu-477-ezdv-png.webp

Uykusuz'un yayın hayatında dergide yer alan çizer ve yazarlar şu şekilde: Alpay Erdem Anıl Duman Ömer Göksel Mustafa Satıcı Sönmez Karakurt İlker Altungök Kaan Sezyum Cem Güventürk Barış Uygur Behnan Shabbir Bülent Üstün Cengiz Üstün Cihan Ceylan Cihan Kılıç Deniz Ensari Emrah Ablak Ender Yıldızhan Erman Çağlar Ersin Karabulut Fırat Budacı Galip Tekin Göksu Gül Memo Tembelçizer (Mehmet Çilingir) Oky (Oktay Gencer) Nisan Hakan Özkan Özer Aydoğan Uğur Gürsoy Vedat Özdemiroğlu Yetkin Gülmen Yılmaz Aslantürk Yiğit Özgür Ahmet Cambaz İltem Dilek Furkan Özçoban Murat Karadan Kubilay Odabaş Engin Ergönültaş Kenan Yarar Eski çizer ve yazarlar Engin Günaydın (2007) Metin Fidan (2010-2011) Yavuz Öztürk (2007-2011) Umut Sarıkaya (2007-2015) (KÜLTÜR-SANAT SERVİSİ)

Öne Çıkanlar