Oyuncu Mehmet Esen, Adalar için CHP'den aday adaylığı başvurusu yaptı

Oyuncu Mehmet Esen, Adalar için CHP'den aday adaylığı başvurusu yaptı
Türkiye Sinema Emekçileri Sendikası (Sine-Sen) Genel Başkanı oyuncu Mehmet Esen, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda CHP'den Adalar aday adaylığı başvurusu yaptığını açıkladı: "Bu onurlu güzel yolculukta fikirleriniz ve desteğiniz bana ışık olacak"

Artı Gerçek - Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu'na (DİSK) bağlı Türkiye Sinema Emekçileri Sendikası (Sine-Sen) Genel Başkanı oyuncu Mehmet Esen, CHP'den Adalar Belediye Başkanı aday adaylığı başvurusu yaptı.

'BU ONURLU GÜZEL YOLCULUKTA SİZLERİN FİKİRLERİ VE DESTEĞİ BANA IŞIK OLACAK'

Oyuncu Esen, yerel seçimlere ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik'i etiketleyerek "Bu onurlu güzel yolculukta sizlerin fikirleri ve desteği bana ışık olacak" dedi.

ADA SAKİNLERİ DE KONUŞTU: BAŞARILI OLACAĞINA İNANIYORUM

1947'den bu yana Türkiyeli Yahudi toplumuna yönelik yayın yapan, Şalom gazetesinde, Esen'in adaylığına dair ada sakinlerinin görüşlerine yer verilen haberde Tekstil sektöründe faaliyet gösteren ve Avi Kohen, “Son belediye başkanının sesi çıkmadı, pek ortalarda görmedik. Adadan olmadığından adanın sorunlarını kulaktan dolma biliyordu. CHP adayı Mehmet Esen olursa çok sevinirim. İşine sahip çıkan, karakteri düzgün biri. Adayı ve adada yaşamı da biliyor. Başarılı olacağına inanıyorum" diyor.

'MEHMET ESEN ÇOK ÇALIŞKANDIR, YEERİNDE OTURAN BİRİ DEĞİLDİR'

Kınalıada’dan Zeynep Rengin Cömert ise “Başkanın adalı olması şart, yaşamayan ne bilebilir? Prens Adaları’na gözünün bebeği gibi bakmalı. İstanbul’u bitirdik, bari orası kalsın. Yapılaşmamak gerek daha fazla. Her yerde yeme-içme mekanları açıldı, korkunç. Sadece belediye başkanı adaya geleceğinde düzenlemeler yapılıyor, çöp sorunu da var” diyerek gördüğü problemleri anlatırken, Mehmet Esen’in adaylığı için de “Mehmet Esen çok çalışkandır, insanlarla iletişimi çok iyidir. Yerinde oturan biri değildir. Daha önce de adalar için duyarlı yaklaşımlarda bulundu. Bizlere harekete geçen, fedakarlıkları göze alabilecek biri gerek. O olursa çok sevinirim” yorumunu yapıyor. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar