Rolling Stones son albümünü şifreli bir ilanla gazetede yayınladı

Rolling Stones son albümünü şifreli bir ilanla gazetede yayınladı
Yayınlanma:
A+ A-
Dünya rock sahnesinin efsane gruplarından Rolling Stones, 31'inci stüdyo albümü için gazeteye şifreli ilan verdi. Grubun son albümü olan Hackney Diamonds'ın reklamı, 'Hackney' isimli bir gazetede yayınladı.

Artı Gerçek - Mick Jagger, Keith Richards, Ronnie Wood ve Bill Wyman'dan oluşan efsane rock grubu Rolling Stones, yeni albümleri Hackney Diamonds'ı, Hackney Gazetesi’ne verdiği ilanla duyurdu.

Grup, müzikal kariyerinin 31'inci stüdyo albümünün ilanında doğrudan reklam vermek yerine, küçük ipuçlarıyla ilanı eğlenceli hale getirdi.

GRUBUN HİT ŞARKILARI VE KURULDUĞU TARİH ŞİFRELİ OLARAK İLANDA YER ALDI

Verilen ilanda Diamonds kelimesindeki “i” harfinin noktasında ikonik dil logolarının küçük bir versiyonunu kullanarak, reklamın arkasında kendilerinin olduğuna dair bir ipucu bıraktılar.

Reklam metninde daha fazla ipucu olarak grubun 1965’teki hiti “Satisfaction”, 1969’dan “Gimme Shelter” ve 1978’deki “Shattered” parçalarının isimlerini yazdılar.

“Hackney Diamonds” için kullanılan yazı tipi de 1978’deki “Some Girls” albümünde kullanılan yazı fontu ile aynıydı.

Altta yer alan tarih işareti de grubun kurulduğu yıl olan 1962’ye atıfta bulunuyordu.

İlanda bir de telefon numarası vardı. Numarayı arayanlar kayıtlı bir telesekreter mesajının, “Cam onarımı uzmanı Hackney Diamonds’a hoş geldiniz. Sinirlenmeyin, düzeltilir. Eylül başında açılıyor, Mare Caddesi, E8. Aramak için www.hackneydiamonds.com adresinden kaydolun. Hadi o zaman.” cümlelerini duyuyor.

Yeni albüm, davulcuları Charlie Watts’ın Ağustos 2021’de ölmesinden bu yana yayınlanacak ilk albüm olacak. Watts, 24 Ağustos 2021’de 80 yaşında hayatını kaybetmişti. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar