Şair Ahmet Telli'nin davası 4 Temmuz'a ertelendi: Savcılık ceza talep etti

Şair Ahmet Telli'nin davası 4 Temmuz'a ertelendi: Savcılık ceza talep etti
Yayınlanma:
A+ A-
Şair Ahmet Telli'nin, 2017'de Kobani'de IŞİD saldırısı sonrası öldürülen bir genç hakkında yaptığı konuşma nedeniyle, "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan yargılandığı davanın duruşması görüldü. Savcılığın ceza istediği dava 4 Temmuz'a ertelendi.

Artı Gerçek - Şair Ahmet Telli'nin, IŞİD'in Kobane saldırısından sonra bir anma etkinliğinde yaptığı konuşma gerekçe gösterilerek, "Terör örgütü propagandası" yapmak suçlamasıyla yargılandığı davanın ikinci duruşması Ankara 26'ncı Ağır Ceza Makemesi'nde görüldü. Savcılığın Telli hakkında terör örgütü propagandası yapmaktan ceza talep ettiği dava, 4 Temmuz’a ertelendi.

Duruşmaya çok sayıda yazar ve sanatçının yanı sıra EMEP, HDP, İHD Ankara Şube, Devrimci 78’ler Federasyonu, Düşünceye Özgürlük Girişimi ve Bilim Sanat Edebiyat Derneği de katıldı.

Savcı mütalaasında, 11 Mayıs 2017 günü terör örgütünü meşru göstermek suretiyle hareket ettiğini, Kızılay Yüksel Caddesinde eline megafon alarak konuşma yaptığını, terör örgütü propagandası yapma suçu işlediği bilirkişi raporları ve tüm dosya kapsamında anlaşıldığını ifade ederek Telli’nin cezalandırılmasını talep etti.

Telli'nin avukatları tarafından, savunma için süre talep edilen davanın duruşması 4 Temmuz saat 11.45’e ertelendi. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar