Sanatçıların meslek örgütleri ve sendikalarından mesajlar

Sanatçıların meslek örgütleri ve sendikalarından mesajlar
Yayınlanma:
A+ A-
Maraş'ta meydana gelen ve büyük bir yıkıma yol açan depremin ardından sanatçıların şahsi açıklamalarının yanında, meslek örgütleri ve sendikalarından da mesajlar gelmeye devam ediyor. Oyuncular Sendikası, MESAM ve Sine-Sen de taziye mesajları paylaştı.

Artı Gerçek - Maraş'ta meydana gelen 7,7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremin ardından Hatay, Antep, Adana ve Malatya'nın da olduğu on ilde daha ağır hasar meydana geldi. Depremin ardından resmi meslek örgütleri ve sendikalardan da mesajlar gelmeye devam ediyor.

Aralarında Oyuncular Sendikası, Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM), ve DİSK'e bağlı Sinema Emekçileri Sendikası'nın da olduğu sanatçı meslek örgütleri ve sendikalardan açıklama geldi.

Oyuncular Sendikası twitter hesabından yaptığı paylaşımda üzüntülerini ifade ederek, özellikle yardımların doğru şekilde organize edilebilmesi için, sadece resmi kurumların ciddiye alınması konusuna dikkat çekti.

Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği ise açıklamasında, yaralılara şifa dileyerek, vefat edenler için taziye mesajları paylaştı.

<

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK)'e bağlı Sinema Emekçileri Sendikası (Sine Sen)'in twitter mesajlarında, geçmiş olsun dileklerinin yanında arama kurtarma ekiplerinin hızla organize olması gerektiğine dönük çağrılar da yer aldı.

Öne Çıkanlar