Şarkıcı Rewşan’ın 25 Kasım konseri ‘güvenlik’ gerekçesiyle iptal edildi

Şarkıcı Rewşan’ın 25 Kasım konseri ‘güvenlik’ gerekçesiyle iptal edildi
Kadın Zamanı Derneği’nin 25 Kasım etkinliği kapsamında sanatçı Rewşan Çeliker’in katılımı ile düzenleyeceği konser, “güvenlik” gerekçesiyle iptal edildi.

Artı Gerçek- Kadın Zamanı Derneği’nin 25 Kasım kapsamında, Şişli Belediyesi Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde Kürt sanatçı Rewşan Çaliker’in katılımı ile düzenleyeceği dayanışma konseri, “güvenlik” gerekçesiyle Şişli Kaymakamlığı'ı tarafından iptal edldi.

Şişli Belediyesi, konseri günler öncesinden duyuran Derneğe, Kaymakamlığı’nın konseri engellediğini sözlü olarak aktardı.

Etkinliklerinin engellemesine dair yazılı bir açıklama yayınlayan Kadın Zamanı Derneği, "19 Kasım 2022 tarihinde Şişli Belediyesi Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde düzenleyeceğimiz dayanışma konseri, yazılı hiçbir gerekçe gösterilmeden, sözlü olarak güvenlik gerekçe gösterilerek engellenmiştir. Kadınların güvenliğini sağlamayanlar, şiddetle mücadeleye bütçe ayırmayanlar kadınların yan yana gelmesini güvenliğe aykırı buluyor. 25 Kasım'a giderken biliyoruz ki, yan yana geldiğimiz her alan kadın düşmanı politikalar üreten zihniyet için tehdit oluşturuyor. Ancak bizler konserlerde, sokaklarda, evlerde, her yerde yan yana gelmekten, dayanışmaktan, haklarımızdan, hayatımızdan vazgeçmeyecek, özgürlüğümüz için mücadele edeceğiz. Ve ileri bir tarihte bizlerle dayanışma içinde olan tüm kadınlarla yeniden buluşacağız” ifadeleri ile yasaklamaya tepki gösterildi. (MA)

Öne Çıkanlar