Sean Connery külleriyle ülkesine dönecek

Sean Connery külleriyle ülkesine dönecek
90 yaşında hayatını kaybeden unutulmaz James Bond yıldızı Sean Connery'nin külleri ülkesi İskoçya'ya dökülecek.

Ünlü aktör Sir Sean Connery külleriyle ülkesine dönüyor. 31 Ekim’de 90 yaşındayken hayatını kaybeden İskoç yıldızın eşi Micheline Roquebrune, Scottish Mail on Sunday gazetesine yaptığı açıklamada, "Sean’ı İskoçya’ya geri götüreceğiz. Bu onun son dileğiydi" ifadesini kullandı.

Hayatının son dönemini Bahamalar’da geçiren Connery’nin eşi, "Küllerinin hem Bahamalar’a hem de doğduğu ülkeye serpilmesini istedi" diyerek, salgında yenien güvenli seyahat imkanı olduğunda ailesiyle birlikte Connery’nin küllerini İskoçya’ya götüreceklerini belirtti. Roquebrune ayrıca, "Onun için İskoçya’da bir anma töreni düzenleyeceğiz, bu bizim umudumuz. Ancak bunun tam olarak ne zaman olacağını söyleyemiyoruz" diye konuştu.

Connery uykusunda hayatını kaybederken yanından olan eşi, ünlü aktörün Karayip adasında özel bir serviste yakılacağını söyleyerek, küllerinin  salgında "seyahat edene kadar" güvende tutulacağını belirtti. Ünlü yıldızı ölüm haberini oğlu Jason Connery doğrulayarak, "Ailesi yanındayken ve uykusunda huzur içinde öldü" ifadesini kullanmıştı.

İlk kez James Bond karakterini canlandırarak dünya çapında ün sahibi olan Connery, kariyeri boyunca bir Oscar, iki BAFTA ve üç Altın Küre Ödülü'ne layık görüldü.

Connery, 2000 yılında eğlence sektörüne hizmetleri sebebiyle Kraliçe Elizabeth tarafından şövalye ilan edildi.

Öne Çıkanlar