Sinemaya veda etmeye hazırlanan Tarantino, son filmi Movie Critic hakkında konuştu

Sinemaya veda etmeye hazırlanan Tarantino, son filmi Movie Critic hakkında konuştu
Yayınlanma:
A+ A-
Yönetmen Quentin Tarantino, son filmi Movie Critic ile sinemayı bırakmaya hazırlanıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan yönetmen, son filmini Kaliforniya'da çekeceğini söyleyerek "Yönetmenliğe burada başladım...memleketimde çekim yapmak gibisi yok" dedi.

Artı Gerçek - İlk filmi Rezervuar Köpeklerini 1992 yılında çeken ve İkinci filmi Ucuz Roman'la (Pulp Fiction) geniş kitlelere ulaşan ABD'li yönetmen Quentin Tarantino, 10'uncu ve son filmiyle beyaz perdedeki kariyerini sonlandırmaya hazırlanıyor.

Emeklilik kararıyla ilgili Hollywood Reporter'a konuşan yönetmen, hazırlıkları devam eden veda filmi Movie Critic hakkında da detaylar verdi.

Son filmiyle ilgili planlarını ve prodüksiyonun nerede gerçekleştirileceğini açıklayan 60 yaşındaki yönetmen, 'The Movie Critic' filminin çekimlerine 2023 yılının sonbaharında başlamayı planladığını söyledi. Tarantino ayrıca, Movie Critic'in çekim mekanı olarak ilk filmi Rezervuar Köpekleri'ni çektiği Kaliforniya eyaletini seçtiğini belirtti.

'YÖNETMENLİĞE BAŞLADIĞIM YER...KALİFORNİYA'DA ÇEKİM YAPMAYI SEVİYORUM'

"Kaliforniya'da çekim yapmayı seviyorum" diyen Tarantino, "Yönetmenliğe burada başladım ve son filmimi dünyanın sinema başkentinde çekmem son derece yerinde. Memleketimde çekim yapmak gibisi yok; ekipler şimdiye kadar çalıştıklarımın en iyisi ve mekanlar muhteşem" ifadelerini kullandı.

Filmlerinde kullandığı parça üstü birimler (alıcı, renkler, sesler), diyaloglar, parçalanmış kronolojik akış, pop kültür imajlarına olan takıntısı ve şiddet sahneleriyle sinemada kendine özgü bir dil yaratmayı başarmış olan yönetmen, son filmiyle beyaz perdeye veda edecek. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar