Tamer Karadağlı, bu kez de Merve Dizdar'ın ödül konuşmasını beğenmedi

Tamer Karadağlı, bu kez de Merve Dizdar'ın ödül konuşmasını beğenmedi
Yayınlanma:
A+ A-
Tamer Karadağlı, Cannes Film Festivali'nde en iyi kadın oyuncu ödülü alan Merve Dizdar'ın ödül konuşmasını beğenmedi. Dizdar'ın konuşmasını hedef gösteren Karadağlı, "Devletini, ülkesini ilk fırsatta şikayet etmesi bana doğru gelmiyor" dedi.

Artı Gerçek - Nuri Bilge Ceylan'ın yönetmenliğini yaptığı "Kuru Otlar Üstüne" filmindeki rolüyle 76. Cannes Film Festivali'nde en iyi kadın oyuncu ödülünü alan Merve Dizdar'ın ödül konuşmasına, iktidara yakın kişilerin hedef gösteren açıklamaları sürüyor.

Antalya Altın Portakal’da ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü alan Nihal Yalçın’ın konuşması sırasında takındığı tavırla tepki toplayan Tamer Karadağlı, bu kez de Merve Dizdar'ın ödül konuşmasını beğenmedi.

ÖNCE TEBRİK ETTİ, SONRA HEDEF GÖSTERDİ

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Karadağlı şu ifadeleri kullandı:

"Merve Dizdar’ı aldığı ödülden dolayı yürekten kutluyorum. Çok büyük bir başarı. Gerçekten hem bir meslektaşı olarak hem de bir Türk vatandaşı olarak inanılmaz gurur duydum. Göğsüm kabardı. Amaaa... konuşması için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Kendisi Fransa’nın yıllarca işgal ettiği Cezayir için de aynı şeyleri düşünüyor mu?

Cezayirli kız kardeşleri için de geçerlimi söyledikleri? (Çünkü ödülü Fransa’da alıyor) Ya da çocukları zorla dağa kaçırılmış Diyarbakır Anneleri için geçerli mi söyledikleri?

Yurtdışında böyle bir ödül alırken onu bu ödüle taşıyan bu ülkenin okulları, bu ülkenin televizyon kanalları. Hele ki en popüler işi TRT’de yayınlanan dizisi. Şimdi en popüler işini devletin kanalında yapıp, milyonların kalbini kazanıp, para kazanıp, sonra yurtdışında böyle önemli bir ödül alıp, devletini, ülkesini ilk fırsatta şikayet etmesi bana doğru gelmiyor.. Ama yiğidi öldür, hakkını yeme... Göstermiş olduğu oyunculuk başarısından dolayı kendisini bir kez daha yürekten kutluyorum...”

NİHAL YALÇIN'IN DA KONUŞMASINI KESMİŞTİ

58. Altın Portakal Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nü "Zuhal" filmindeki rolüyle Nihal Yalçın almıştı. Yalçın'ın teşekkür konuşmasını yaparken Tamer Karadağlı, konuşmayı keserek ödülü uzatmıştı. Sosyal medyada birçok kullanıcı Karadağlı'ya tepki göstermişti. (KÜLTÜR SANAT)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar