Tarantino veda ediyor: Son filmim olacak

Tarantino veda ediyor: Son filmim olacak
Yayınlanma:
A+ A-
Quentin Tarantino yeni filminin senaryosunu tamamladığını ve sonbaharda çekimlerine başlayacağını duyurdu. Tarantino 'Film Eleştirmeni' adıyla çıkacak yapımın "son" filmi olacağını söyledi.

Artı Gerçek - 'Kill Bill', 'Soysuzlar Çetesi' ve 'Ucuz Roman' gibi kült filmleriyle tanınan ABD'li yönetmen Quentin Tarantino son filminin çekimlerine bu yıl içinde başlayacağını duyurdu. Tarantino'nun bu filmiyle beraber yönetmenlik kariyerini sonlandırması bekleniyor.

Cannes Film Festivali'nin direktörü Thierry Fremaux tarafından Paris'te düzenlenen yeni kitabının lansmanında soruları yanıtlayan 60 yaşındaki yönetmen, "Son filmim olacak filmin senaryosunu bitirdim" ifadelerini kullandı.

Adı 'Sinema Eleştirmeni' olacak filmin 1977'de geçeceğini sözlerine ekleyen Tarantino, "Muhtemelen sonbaharda çekeceğimizi tahmin ediyorum," dedi.

EMEKLİ OLACAK

Yönetmen daha önce, 'Kill Bill'in iki uzun bölümünü bir bölüm saydığı filmografisine referans vererek, 10 filmden sonra emekli olmak istediğini söylemişti.

Tarantino, filmin New Yorker dergisinin 2001 yılında vefat eden film eleştirmeni Pauline Kael'in biyografisi olduğu yönündeki söylentileri yalanladı ve filmin belirli bir film eleştirmenine ithaf edilmediğini söyledi.

Tarantino'nun ilk yönetmenlik denemesi, 1992'de bir kült haline gelen ve onu endüstrinin tanınan film yapımcılarından biri haline getiren bir suç draması olan 'Rezervuar Köpekleri' filmiydi. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar