The Crown'un final sezonu Netflix'te yayında

The Crown'un final sezonu Netflix'te yayında
Yayınlanma:
A+ A-
Netflix'in orijinal yapımlarından, İngiliz Kraliyet Ailesi'ni odağına alan tarihi drama dizisi 'The Crown'ın merakla beklenen final sezonunun ilk dört bölümü yayınlandı. İki kısım halinde yayınlana girecek sezonun ikinci kısmı 14 Aralık'ta yayınlanacak.

Artı Gerçek - Netflix'in orijinal yapımlarından, İngiliz Kraliyet Ailesi'ni odağına alan tarihi drama dizisi 'The Crown'ın merakla beklenen final sezonunun ilk dört bölümü yayınlandı. Prenses Diana'nın Paris'te geçirdiği ölümcül trafik kazasının ardından kraliyet üyelerinin ilişkilerini konu alan altıncı sezon iki bölüme ayrıldı.

Geçtiğimiz yıl Imelda Staunton, John Major'ın (Johnny Lee Miller) 90'lı yıllardaki başbakanlığı dönemini konu alan dizinin son sezonu, Kraliçe'nin 1992'de yaşadığı aile krizleri, Diana ve Prens Charles'ın evliliklerinin sona ermesi ve 1997'de Tony Blair'in başbakanlığının ilk günlerini kapsıyor.

Dizinin 5'nci sezonu aynı zamanda, hem Elizabeth'in hem de Prens Phillip'in ölümünden sonra yayınlanan ilk sezon olarak da dikkat çekti.

5'nci sezonun kaldığı yerden devam edecek diziye final sezonunda dönen oyuncular arasında Elizabeth rolünde Staunton, Phillip rolünde Jonathan Pryce, Charles rolünde Dominic West ve Diana rolünde Elizabeth Debicki yer alıyor.

Bertie Carvel, Britanya tarihinin 1997-2005 dönemini kapsayan altıncı dizide daha baskın bir şekilde yer almak için geçen dizinin final bölümündeki Blair rolünü tekrarlıyor. Khalid Abdalla da Diana'nın 31 Ağustos 1997'deki ölümcül araba kazasında ölen sevgilisi Dodi Fayed rolüyle geri dönüyor.

Elizabeth'in torunlarından Prens William rolünü Ed McVey, Prens Harry rolünü ise Luther Ford üstlendi.

(KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar