The Sopranos'un oyuncusu Suzanne Shepherd 89 yaşında vefat etti

The Sopranos'un oyuncusu Suzanne Shepherd 89 yaşında vefat etti
Yayınlanma:
A+ A-
The Sopranos dizisindeki Mary DeAngelis rolüyle tanınan ABD'li oyuncu Suzanne Shepherd 89 yaşında öldü. Ölüm nedeni henüz belirlenemeyen sanatçının ailesi, Shepherd'ın geçen cuma günü uykusunda vefat ettiğini duyurdu.

Artı Gerçek - Sopranos, Sıkı Dostlar (Goodfellas) gibi kült yapımlarda canlandırdığı rollerle adından söz ettiren dünyaca tanınmış oyuncu Suzanne Shepherd 89 yaşında vefat etti. Kıdemli oyuncunun ölüm haberini torunu Isabella Shepherd duyurdu. Büyükannesi için "Ailem reisini, büyükannemi kaybetti" dedi.

Oyuncunun vefatına ilişkin TMZ'ye konuşan kızı Kate Shepherd, ölüm nedeninin henüz belirlenemediğini, ancak annesinin kronik obstrüktif akciğer hastalığından muzdarip olduğunu ve son günlerde çok daha bitkin düştüğünü söyledi.

89 yaşındaki oyuncu, Edie Falco'nun canlandırdığı Carmela Soprano karakterinin annesi olarak, dizinin 20 bölümünde Mary DeAngelis rolüyle yer aldı. Oyuncunun bir klasik olan 'Sıkı Dostlar'da da (Goodfellas) benzer bir rolü vardı; burada da Lorraine Bracco'nun canlandırdığı Karen Hill'in annesini oynuyordu.

Suzanne Shepherd, oyunculuk kariyerinin yanı sıra tiyatrolarda yönetmenlik yapıyordu. Oyuncu ayrıca kırk yılı aşkın bir süredir New York'taki kendi stüdyosunda oyuncu koçu olarak çalışıyordu. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar