Ukrayna Savaşı'nı anlatan haber-belgesel, Emmy Ödülleri'nde finale kaldı

Ukrayna Savaşı'nı anlatan haber-belgesel, Emmy Ödülleri'nde finale kaldı
Yayınlanma:
A+ A-
TRT World tarafından çekilen ve Ukrayna Savaşı sonrası sivillerin yaşadıklarını anlatan belgesel, 44'üncü Uluslararası Emmy Ödülleri'nde finale kaldı. Yarışmanın "Haber ve Güncel Olaylar" kategorisi ödülleri, 27 Eylül'de New York'ta sahiplerini bulacak.

Artı Gerçek - Ukrayna Savaşı sonrası sivillerin yaşadıklarını anlatan belgesel, Uluslararası Televizyon Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından verilen 44'üncü Uluslararası Emmy Ödülleri'nin "Haber ve Güncel Olaylar" kategorisinde finale kaldı.

Emmy Ödülleri'nin finalde Türkiye'yi temsil eden TRT World'ün rakipleri ise İngiltere, Brezilya ve İsrail oldu.

Mouhssine Ennaimi ve Alexandre Pauliat'ın hazırladığı ve çekimlerini Hakan Hocaoğlu'nun üstlendiği belgesel, Ukrayna'daki savaşın yıkıcı yüzünü yansıtmayı amaçlıyor.

Fatih Kibar'ın kurguladığı, Mahmut Sami Çavuş'un tasarımlarını yaptığı haber-belgesel, Rusya ordusunun çekilmesiyle Ukrayna'daki sivillerin hayatlarındaki değişimi ele alıyor.

jzjxkzm-tua7wt5v7bnsnq.webp

Uluslararası Yayınlardan Sorumlu TRT Genel Müdür Yardımcısı Ömer Faruk Tanrıverdi konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Emmy'ye aday gösterilmemiz TRT World'ün uluslararası yayıncılıkta ulaştığı noktanın ispatıdır. Emeği geçen arkadaşlarımızı kutluyorum."

TRT World Kanal Koordinatörü Bora Bayraktar ise "Bu adaylık gazetecilik ve televizyonculukta geldiğimiz noktanın en önemli yayıncılar tarafından kabul edilmesidir. Ayrıca Ukrayna'daki durumu dengeli bir şekilde, tam anlamıyla gösterdiğimizin de en büyük kanıtıdır." ifadelerini kullandı.

44. Uluslararası Emmy Ödülleri'nin "Haber ve Güncel Olaylar" kategorisi ödülleri, 27 Eylül'de New York'ta yapılacak ve televizyon dünyasının önde gelen isimlerinin de katılacağı ödül töreni ile sahiplerini bulacak.

Öne Çıkanlar