Ukraynalı rock grubu Okean Elzy İstanbul'da sahne alacak

Ukraynalı rock grubu Okean Elzy İstanbul'da sahne alacak
Yayınlanma:
A+ A-
Ukrayna'da geçen yıl başlayan savaşın ardından verdiği yardım konserleriyle gündeme gelen rock grubu Okean Elzy, Ukrayna'ya yardım turnesi kapsamında 11 Haziran'da İstanbul'a geliyor.

Artı Gerçek - Ukraynalı rock grubu Okean Elzy, 'Help for Ukraine' turnesi kapsamında 11 Haziran 2023'te Maximum UNIQ Açıkhava’da izleyicilerle buluşacak.

Konserin geliri savaştan etkilenen çocuklara ve sağlık kurumlarına yardım etmek için kullanılacak. Grubun vokalisti ve aynı zamanda Eski Ukrayna Yüksek Şurası üyesi Svyatoslav Vakarchuk, turnenin amacını şu sözlerle anlattı:

“Turnemizden elde edilecek gelir, bu korkunç savaşta acı çeken Ukraynalı çocukların ihtiyaçları için kullanılacak ve elbette turnemizin öncelikli hedefi bu çocuklar için fon yaratmak. Ancak bir diğer amacımız daha var: Bugün Ukraynalıların sadece ülkeleri için savaşmadıklarını, aynı zamanda tüm Avrupa'nın ve dünyanın demokrasisi, özgürlüğü ve gelişimi için nöbet tuttuklarını tüm dünyaya hatırlatmak…”

GRUP, İLK YARDIM KONSERİNİ SIĞINAKTA VERDİ

Grup, Ukrayna'da başlayan savaşın ardından ilk yardım konserini 24 Nisan'da Rusya’nın Kiev'e yönelik füze saldırıları sırasında sığınak olarak kullanılan Kiev metrosunda vermişti.

'I will be good' (İyi olacağım) adı verilen konserin telethon yayınına 22'den fazla ülke katıldı. 9 milyon Grivna'lık yardım toplanan yayında, Ukrayna'da çocukların tedavi edildiği Mykolaiv ve Zaporozhye bölgelerindeki hastanelere tıbbi ekipman satın alınmıştı.

1994 yılında Ukrayna’nın Lviv kentinde kurulan ve ilk konserlerini 1995 yılında aynı şehirde veren grubun şimdiye kadar yayınladığı 11 albüm ve 20’den fazla teklisi bulunuyor. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar