Yılın en çok okunan yazarları belli oldu

Yılın en çok okunan yazarları belli oldu
Yayınlanma:
Güncelleme: 13 Kasım 2019 22:46
A+ A-
Yıl sonu verileri en çok ve en az okuyan illeri de ortaya koydu.

HABER MERKEZİ-  2017 yılının en çok satan kitaplarının başında Ajan Press'in incelemesine göre, Zülfü Livaneli'nin kitabı 'Elia ile Yolculuk' oldu. Ajans Press'in Kitap Yurdu, Idefix ve D&R'dan elde ettiği bilgilere göre yılın en çok satan kitabının Zülfü Livaneli'nin 'Elia ile Yolculuk' olduğu belirlendi.

En çok satan kitaplar listesinde ikinci sırada, Yuval Noah Harari'nin 'Hayvanlardan Tanrılara Sapiens' isimli kitabı yer aldı. İnsanların küresel ekosistemde oynadıkları rolden, imparatorlukların yükselişine ve modern dünyaya kadar pek çok konuyu inceleyen kitap, 2017 yılının en çok satan ikinci kitabı olmayı başardı.

Stefan Zweig'in 'Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu' isimli kitabı en çok satan üçüncü kitap olurken yine Stefan Zweig'in 'Olağanüstü Bir Gece' kitabı dördüncü sırada yer aldı.
Zülfü Livaneli'nin Ocak ayında yayımlanan 'Huzursuzluk' kitabı en çok satan beşinci kitap olmayı başardı.

Azra Kohen'in fantastik-kişisel gelişim türündeki kitabı 'Aeden' en çok satan yedinci kitap olurken, Stefan Zweig'in modern klasikleri dizisi içerisinde yer alan 'Bir Çöküşün Öyküsü' sekizinci, Paulo Coelho'nun 'Simyacı' kitabı en çok satanlar listesinde dokuzuncu, Sabahattin Ali'nin ve Türk edebiyatının kült eserleri arasında yer alan 'Kürk Mantolu Madonna' ise 2017 yılının en çok satan onuncu kitabı oldu.

EN ÇOK OKUYAN İL ANKARA

Ajans Press ve PRNet'in medya analizinde kitap konulu 130 bin 217 haber çıkışı tespit edilirken, medyadan öne çıkan başlıklarda Türkiye'nin en çok kitap okuyan ilinin Ankara olduğu bilgisi dikkat çekti. Urfa ise en az kitap okuyan il oldu. Öne çıkan bir diğer başlık ise Türkiye'deki bireylerin kitap okumak için günde sadece ortalama bir dakika ayırdığı başlığı oldu. 

Öne Çıkanlar