Yılın en kötülerinin seçildiği Altın Ahududu adayları açıklandı: Rekor Blonde'da

Yılın en kötülerinin seçildiği Altın Ahududu adayları açıklandı: Rekor Blonde'da
Yayınlanma:
A+ A-
Oscar ödüllerinin parodisi olan ve her yıl 'en kötülerin' seçildiği Altın Ahududu ödüllerinin bu yılki adayları açıklandı. En kötüler listesinde Marilyn Monroe'yu anlatan Netflix filmi sekiz dalda aday gösterildi.

Artı Gerçek - Akademi Ödülleri'nin tersine yılın en kötü film, yönetmen ve oyuncularının seçildiği Altın Ahududu Ödülleri ya da bilinen diğer adıyla Razzie Ödülleri'nin bu yılki adayları açıklandı.

Hollywood ikonu Marilyn Monroe'nun kurgusal hayat hikayesini anlatan Netflix filmi Blonde, bu yıl en çok aday gösterilen yapım oldu. Andrew Dominik'in yönettiği film, En Kötü Yönetmen, En Kötü Senaryo ve En Kötü Film kategorilerinin de aralarında olduğu 8 dalda aday gösterildi. Blonde'da Marilyn Monroe'yu canlandıran Ana de Armas ise En Kötü Kadın Oyuncu adayları arasında girmedi.

Şarkıcı Machine Gun Kelly'nin yönettiği Günaymadın (Good Mourning) ise yedi dalda aday gösterilerek Blonde'u takip etti.

mv5bmjnmodlmm2etm2qzzi00nmy1lwjhmtctmzcyymniotnhzmiyxkeyxkfqcgdeqxvymjm4ntm5ndy-v1.jpg

Oscar ödüllü oyuncu Tom Hanks de bu yıl Altın Ahududu'dan payını alan isimlerden oldu; ünlü aktör, Elvis'teki rolü de dahil olmak üzere üç dalda aday gösterildi.

Kahramanın Dönüşü'ndeki (Samaritan) rolüyle aksiyon filmlerinin yıldızı Sylvester Stallone da En Kötü Erkek Oyuncu adayı oldu.

Altın Ahududu'nun organizatörleri, ödülleri "Oscar'ın çirkin kuzeni" diye tanımlıyor. Parodi organizasyonun adaylarını "Altın Ahududu Kurumu" belirliyor. Kurumun parçası olmak içinse 40 dolarla 500 dolar arasında değişen üyeliklerden birini almak yeterli. Oy vermek için filmlerin hepsini izleme zorunluluğu da yok.

Daha önce, Leonardo DiCaprio, Ben Affleck, Halle Berry, Sandra Bullock ve Al Pacino gibi sektörün en gözdelerinden kabul edilen pek çok oyuncu Altın Ahududu kazanmıştı.

Ayrıca efsane yönetmen Stanley Kubrick, Cinnet'le (The Shining); Brian De Palma da Yaralı Yüz'le (Scarface) En Kötü Yönetmen dalında aday gösterilmişti.

Ödüller, 11 Mart'ta Oscar gecesinden bir gün önce sahiplerini bulacak.

1981'den beri düzenlenen ödül gecesinde kazananlara yaklaşık beş dolar değerindeki altın rengine boyanmış ahududu heykeli takdim ediliyor.

Şimdiye kadar ödülünü almak için törene katılan oyuncular sadece Tom Green, Halle Berry ve Sandra Bullock oldu. (kaynak)

Öne Çıkanlar